Жорсткий карантин може бути введено з 22 червня — Віктор Ляшко

19 червня 2020 о 10:47
5177

Україна останній тиждень демонструє різке зростання кількості нових випадків захворювання на COVID-19. Про це йшлося 18 червня 2020 р. під час презентації аналізу поточної ситуації із COVID-19 в Україні та моделювання сценаріїв поширення захворювання, яку проводив Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.

Було зазначено, що тенденція до погіршення епідемічної ситуації простежується з початку поетапного пом’якшення країною карантинних обмежень. Тому зростання кількості хворих на коронавірусну інфекцію напряму не пов’язано зі збільшенням кількості проведених тестувань.

Основні тези брифінгу

▪️ За даними ВООЗ, у світі виявляється лише 30% випадків COVID-19, 70% хворих переносять вірус безсимптомно або хворіють у легкій формі й не звертаються за медичною допомогою.

▪️ Для отримання реальної картини поширення  COVID-19 і для виявлення імунітету населення до коронавірусу Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України проводить підготовку до масштабного ІФА-тестування. Воно проводитиметься вибірково, особливо у населених пунктах, які постраждали від спалаху хвороби.

▪️ МОЗ розробило 81 сценарій можливого  розвитку ситуації з  COVID-19 у країні. Вибрано три сценарії, які враховують сезонність поширення вірусу.

▪️ Якби Україна не запровадила в березні жорсткого карантину, то до кінця цього року за неоптимістичним сценарієм від коронавірусу в країні померли б 145 тис. людей. Крім цього, уже з 25 квітня 2020 р. відділення інтенсивної терапії по всій країні були б переповнені.

▪️ В Україні за умови дотримання правил адаптивного карантину при помірній сезонності коронавірусу прогнозується, що до кінця року буде приблизно 4 тис. померлих від COVID-19. Однак сезонність не є головним фактором. Показник смертності може коливатися, якщо українці будуть ігнорувати рекомендації МОЗ.  Наразі в Україні помирає один хворий із 30. Фахівці сподівалися на зниження агресивності вірусу внаслідок спеки, але сьогоднішня динаміка не підтверджує цих очікувань.  В Україні 70% смертей від COVID-19 припадає на людей віком від 60 років.

▪️  Якщо ситуація буде розвиватися за гіршим сценарієм, то в деяких областях уже з 22 червня може бути введено —жорсткий карантин. Але існує також висока ймовірність скасування карантину  за умови дотримання протиепідемічних правил.

▪️Із 22 червня будуть дещо змінені індикатори можливого посилення карантинних заходів на місцях. Зокрема, встановлені такі критерії: середня кількість тестувань методами ПЛР- та ІФА-аналізу (не менше ніж 24 на 100 тис. населення, раніше — 12). Замість інцидентності вводиться коефіцієнт виявлення випадків інфікування коронавірусом, він становить понад 11%, а також введено показник динаміки зростання випадків інфікування — більше 10%.  Рішення щодо посилення чи послаблення карантину прийматимуть органи місцевого самоврядування за поданням головного санітарного лікаря області.  Обмежувальні заходи можна буде вводити не для всієї області, а  для окремого району.

▪️  Збереження динаміки сьогоднішніх критеріїв епідемічної ситуації дозволить пом’якшити з 22 червня карантин у Києві та Чернівецькій області, які раніше  не могли цього зробити. Натомість негативну динаміку демонструє Харківська область.

▪️  Уряд на найближчому засіданні, запланованому на 19 червня, планує розглянути питання звільнення від оподаткування операцій закупівлі ІФА-тестів і обладнання, а також спростити процедуру їх придбання.

▪️ В Україні спостерігається тенденція до значного підвищення госпіталізації хворих. Якщо раніше фіксувалося до 100 госпіталізованих за добу, то сьогодні — 190. Також зростає кількість випадків захворювання на пневмонію (із 200 випадків до 600–700).

Щоденно на апараті ШВЛ перебуває 90 хворих.

▪️ Інститут мікробіології НАНУ на замовлення МОЗ розробляє політест-систему, яка буде використана в новому сезоні грипу і грипоподібних захворювань.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України продовжив адаптивний карантин до 31 липня 2020 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами t.me/COVID19_Ukrain, kmu.gov.ua             .