Українські лікарні досі не забезпечені засобами захисту — Президент

25 травня 2020 о 15:55
1123

Президент України Володимир Зеленський триматиме на особистому контролі закупівлі засобів індивідуального захисту, які здійснюватиме Міністерство охорони здоров’я України. Про це йшлося на традиційній селекторній нараді щодо протидії поширенню коронавірусу 25 травня 2020 р.

Глава держави не погодився з тим, що українські лікарні наразі забезпечені всім необхідним у достатній кількості.

Коментар Президента України

«Ми отримуємо сигнали, що не все є в лікарнях. Попри показники уряду, що начебто медзаклади забезпечені на 70%, деяких засобів там немає. Якщо антисептиком медики забезпечені на 600%, то одноразових халатів є лише 16%, а одноразових захисних окулярів і щитків — взагалі 4%, костюмів біозахисту — 51%. Отже, лікарні не забезпечені. Щоб говорити про 70% забезпеченості, нам потрібно мати всіх товарів по 70%», — наголосив В. Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що уряд поставив собі завдання забезпечити тримісячний запас засобів індивідуального захисту для медиків. У пріоритеті будуть ті постачальники, які зможуть надати медзасоби найближчим часом.

Розпочато кримінальне провадження проти шести компаній

Служба безпеки України повідомила, що розпочато кримінальні провадження проти шести компаній, які здійснювали несумлінні закупівлі. Серед іншого — не постачали товарів після отримання грошей або постачали товари низької якості тощо.

Нарада щодо закупівель під керівництвом Андрія Єрмака

Цього самого дня керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак ініціював зустріч представників Кабінету Міністрів України та відповідних відомств для пришвидшення процедури закупівель засобів індивідуального захисту для запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Державне підприємство «Медичні закупівлі України» до кінця цього тижня має укласти перші угоди на закупівлю засобів індивідуального захисту для українських медичних закладів, а перші поставки мають відбутися наступного тижня. Про це повідомили на нараді.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зауважив, що зволікання з укладанням договорів на закупівлю медичних засобів спричинене тривалими технічними процедурами.

Генеральний директор ДП «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов повідомив, що держпідприємство з вівторка розпочинає закупівлі за скороченою процедурою в системі ProZorro. На це нині виділено майже 3 млрд грн, а щомісячна потреба для закупівлі необхідних засобів для всієї України становить приблизно 750–760 млн грн.

Крім закупівель за кошти, виділені зі стабілізаційного фонду держбюджету, триває робота щодо цього з міжнародними організаціями. Зокрема, угода зі Світовим банком передбачає закупівлю респіраторів на суму 1,2 млн дол.

Також у травні по всіх регіонах України були розподілені засоби захисту, доправлені кількома партіями з Китаю коштом державних підприємств.

Керівник Офісу Президента України А. Єрмак порушив питання формування держрезерву, серед іншого — засобів індивідуального захисту. Запас має бути розрахований, щонайменше, на тримісячну потребу.

«Міністерство розвитку економіки та Міністерство охорони здоров’я України мають підготувати перелік номенклатури товарів, з яких повинен бути сформований держрезерв», — наголосив А. Єрмак.

«Необхідно чітко визначити, що забезпеченість засобами індивідуального захисту повинна бути з розрахунку на 3 міс. Хочемо зараз сформувати такий запас у лікарнях першої хвилі», — підсумував Прем’єр-міністр.

У нараді взяли участь керівник Офісу Президента України А. Єрмак, секретар РНБОУ Олексій Данілов, голова СБУ Іван Баканов, міністр охорони здоров’я України М. Степанов, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, міністр фінансів України Сергій Марченко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат України Михайло Радуцький, генеральний директор ДП «Медичні закупівлі України» А. Жумаділов, заступники міністрів, заступники керівника Офісу Президента, народні депутати тощо.

Як Міністерство охорони здоров’я України здійснює розподіл медичної продукції

Раніше М. Степанов повідомляв, що розподіл усіх засобів індивідуального захисту для медиків та медичного обладнання, який здійснює Міністерство охорони здоров’я України, відбувається за чіткими та зрозумілими критеріями. Насамперед, це регіони, які найбільше потерпають від коронавірусної хвороби. За словами міністра, 22 травня у регіони було доправлено останню партію із вантажу групи «Нафтогаз» — це благодійна допомога на суму 500 млн грн. Серед закупок: понад 388 тис. захисних костюмів, 12 мобільних рентгенів, 200 моніторів пацієнтів, 50 ультразвукових мобільних апаратів.

«Весь цей вантаж був розподілений у 14 регіонів, які найбільше постраждали від коронавірусу і потребують допомоги. І в мене була можливість особисто переконатися у тому, що вантаж дійшов до адресата під час регіональної поїздки у Чернівецьку область», — резюмував міністр М. Степанов.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами president.gov.ua, moz.gov.ua

Фото з сайта Президента України