Пропонуємо до уваги читачів вимоги Програми медичних гарантій за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2».
Умови надання послуг: стаціонарно.
Підстави надання послуг: підозра або встановлене захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) (U07.1 «2019-nCoV гостра респіраторна хвороба»):
- електронне направлення лікаря з надання ПМД, якого вибрано за декларацією про вибір лікаря, або лікуючого лікаря;
- доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
- електронне направлення з іншого клінічного підрозділу та/або закладу;
- самозвернення у невідкладному стані.
Вимоги до організації надання послуги:
-
-
- Наявність у закладі охорони здоров’я внутрішнього наказу щодо переліку медичних та інших працівників, які безпосередньо працюють із пацієнтами з підозрою або діагнозом COVID-19. Внутрішній наказ має спиратися на Вимоги до спеціалізації та кількості фахівців, визначених цими умовами договору.
- Здійснення додаткових доплат (винагород) співробітникам закладу охорони здоров’я, які безпосередньо задіяні до лікування пацієнтів із коронавірусною хворобою (COVID-19) у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням обов’язкових доплат, надбавок) відповідно до законодавства.
- Здійснення закупівлі, використання та збереження залишків лікарських засобів та медичних виробів, необхідних для лікування пацієнтів із коронавірусною хворобою (COVID-19) відповідно до галузевих стандартів (у тому числі після закінчення дії договору), крім лікарських засобів та медичних виробів, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель Міністерством охорони здоров’я України.
- Забезпечення розділення потоків пацієнтів із підозрою або встановленим захворюванням на коронавірусну хворобу (COVID-19) та пацієнтів з іншими захворюваннями.
- Проведення сортування пацієнтів у спеціальній зоні із визначенням потреби у госпіталізації із проведенням додаткового обстеження (пульсоксиметрія, рентгенографія у разі потреби, тощо). Визначення особи із підозрою на інфікування, зокрема:
- особи з ознаками і симптомами, характерними для коронавірусної хвороби (COVID-19) (лихоманка та/або ознаки респіраторної інфекції: кашель, задишка, утруднене дихання та ін.);
- особи, включно з медичним персоналом, які протягом останніх 14 днів до появи симптомів перебували у контакті з пацієнтом із підозрою або встановленим захворюванням на коронавірусну хворобу (COVID-19);
- особи, які протягом останніх 14 днів до появи симптомів прибули із країн/областей, де виявлено COVID-19.
- Забезпечення ізоляції пацієнтів із підозрою або встановленим захворюванням на коронавірусну хворобу (COVID-19), які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров’я.
- Наявність відділення/палат інтенсивної терапії.
- Наявність ліжок із можливістю проведення оксигенотерапії.
- Використання аналізаторів газів крові за наявності відповідного обладнання.
- Наявність функціональних ліжок із протипролежневими матрацами для проведення інтенсивної терапії з можливістю переміщувати пацієнта, забезпечених доступом до кисню через кисневі розетки із центрального джерела кисню та/або за допомогою концентраторів/генераторів, та/або з кисневих балонів.
- Забезпечення відстані між ліжками пацієнтів щонайменше 1 м.
- Здійснення обліку всіх осіб, які контактували з пацієнтом із підозрою або підтвердженою коронавірусною хворобою (COVID-19) під час лікування у стаціонарі, включаючи медичних працівників.
- Забезпечення можливості проведення таких лабораторних досліджень у закладі або на умовах договору підряду:
- розгорнутий клінічний аналіз крові;
- визначення групи крові та резус-фактора;
- біохімічний аналіз крові (загальний білок, С-реактивний білок альфа-амілаза, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, сечовина, сечова кислота, альбумін);
- коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), міжнародне нормалізоване відношення (МНВ);
- глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
- аналіз сечі загальний.
- Забезпечення можливості проведення таких лабораторних досліджень у закладі або на умовах договору підряду, який укладено протягом 10 робочих днів з дати укладення договору:
a. біохімічний аналіз крові (лактат, електроліти, тропонін, феритин);
b. коагуляційний гемостаз (D-димер);
c. бактеріологічні дослідження.
- Забезпечення проведення пульсоксиметрії пацієнтам за необхідністю, але не менше 2 разів на добу.
-
Вимоги до спеціалізації та кількості фахівців:
- Першочергове залучення закладів, які мають:
-
-
- щонайменше 4 лікарів-анестезіологів та/або лікарів-анестезіологів дитячих, які забезпечують цілодобове проведення інтенсивної терапії пацієнтам із підозрою або встановленим захворюванням на коронавірусну хворобу (COVID-19);
- щонайменше 4 лікарів-терапевтів та/або лікарів-педіатрів, та/або лікарів-інфекціоністів, та/або лікарів-інфекціоністів дитячих, які забезпечують цілодобове надання допомоги пацієнтам із підозрою або встановленим захворюванням на коронавірусну хворобу (COVID-19);
- щонайменше 4 лікарів-терапевтів та/або лікарів-педіатрів, та/або лікарів-інфекціоністів, та/або лікарів-інфекціоністів дитячих або лікарів інших спеціальностей, які забезпечують цілодобове надання допомоги пацієнтам із підозрою або встановленим захворюванням на коронавірусну хворобу (COVID-19);
- щонайменше 3 осіб середнього та/або молодшого медичного персоналу на кожного лікаря, які забезпечують цілодобове надання допомоги пацієнтам із підозрою або встановленим захворюванням на коронавірусну хворобу (COVID-19).
-
Одна медична команда складається з 1 лікаря-анестезіолога/дитячого лікаря-анестезіолога, 1 лікаря-терапевта/лікаря-педіатра/лікаря-інфекціоніста/лікаря-інфекціоніста дитячого, 1 терапевта/лікаря-педіатра/лікаря-інфекціоніста/лікаря-інфекціоніста дитячого або лікаря іншої спеціальності та 3 осіб середнього та/або молодшого медичного персоналу на кожного лікаря.
Вимоги до переліку обладнання за місцем надання послуги:
- Першочергове залучення закладів охорони здоров’я, які:
-
-
- У відділенні/палаті інтенсивної терапії:
- мають щонайменше 4 апарати ШВЛ, які визначені для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19), не нижче середнього класу в робочому стані;
- можуть забезпечити проведення високопотокової оксигенотерапії за допомогою джерела кисню, джерела повітря, змішувача, активного зволожувача та підігріву контуру вдиху;
- мають джерело кисню високого тиску (2–5 атм) і високої потужності (щонайменше 60–100 л/хв). Це можуть бути балони зі стислим киснем, резервуар із скрапленим киснем, киснева станція тощо;
- мають щонайменше один монітор пацієнта (сатурація, капнометрія/капнографія, ЕКГ, температура тіла, неінвазивне вимірювання АТ) на кожне ліжко;
- мають щонайменше один автоматичний дозатор лікувальних речовин на кожне ліжко;
- мають щонайменше один аспіратор (відсмоктувач) на кожен апарат ШВЛ;
- мають ларингоскоп.
- У відділенні/палаті інтенсивної терапії:
-
- У місці надання послуг мають:
- електрокардіограф;
- рентгенівський апарат палатний;
- мішок Амбу;
- щонайменше один глюкометр на відділення;
- щонайменше один тонометр;
- портативний дефібрилятор із функцією синхронізації;
- справну електромережу, яка дозволить підключити все необхідне додаткове обладнання. Наявне АПКО та щонайменше одне джерело мережі аварійного електроживлення.
- У місці надання послуг мають:
-
Вимоги до забезпечення співробітників засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) та порядку їх використання:
-
-
- Забезпечення кожного медичного працівника ЗІЗ у кількості, необхідній для одноразового їх використання при візиті до пацієнта з урахуванням необхідності заміни елементів ЗІЗ у разі пошкодження або значного забруднення.
- Забезпечення необхідною кількістю засобів дезінфекції, які можуть бути використані для обробки медичного обладнання багаторазового використання (дезінфектанти, які зареєстровані МОЗ).
- Дотримання послідовності одягання та знімання ЗІЗ відповідно до рекомендацій МОЗ.
- Дотримання протиепідемічних заходів під час пакування і прання використаного одягу, користування та утилізації використаних ЗІЗ та інших медичних відходів, користування та обробки медичного обладнання багаторазового використання відповідно до рекомендацій МОЗ.
- Наявність дезінфектантів для рук при вході до закладу охорони здоров’я, на вході до кожного відділення та всередині кожної палати біля виходу з палати.
- Наявність всередині палати біля виходу з палати смітників для утилізації медичних відходів.
- Дотримання графіка проведення дезінфекційної обробки приміщень, робочих поверхонь і медичного обладнання багаторазового використання відповідно до інструкцій виробника дезінфектантів, зареєстрованими МОЗ.
-
Із урахуванням пункту 16 Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410, у разі невідповідності вимогам до організації надання послуги щодо забезпечення можливості проведення лабораторних досліджень (біохімічний аналіз крові (лактат, електроліти, тропонін, феритин); коагуляційний гемостаз (D-димер); бактеріологічні дослідження), передбачених Умовами закупівлі медичних послуг, які будуть надаватися за договором, визначених у цьому Оголошенні, суб’єкт господарювання, який бажає укласти договір з НСЗУ, зобов’язується протягом 10 робочих днів з дати укладення договору забезпечити організацію надання послуги, про що ставить відмітку при заповненні заяви.
Інші вимоги:
-
-
- Наявність програми з інфекційного контролю та дотримання заходів із запобігання інфекціям, пов’язаним з наданням медичної допомоги, відповідно до діючих наказів МОЗ України.
- Подання даних до Електронної системи охорони здоров’я на постійній основі про підозри та підтверджені випадки коронавірусної хвороби (COVID-19) із повідомленням про підтверджені випадки COVID-19 в НСЗУ в день підтвердження діагнозу, а також про госпіталізацію особи, переведення її у відділення/палату інтенсивної терапії, виписки або смерті.
-
Опис медичних послуг, які будуть надаватися за Договором (Специфікація)
Для належного виконання Договору надавач медичних послуг зобов’язується забезпечити такий обсяг послуги (специфікація) відповідно до потреб пацієнта:
-
-
- Забезпечення первинного огляду пацієнта з визначенням його маршрутизації.
- Проведення тестування на SARS-CoV-2 методом полімеразної ланцюгової реакції у пацієнта з підозрою або встановленим захворюванням на коронавірусну хворобу (COVID-19) відповідно до наказів Міністерства охорони здоров’я України.
- Проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень, зокрема ЕКГ з метою виключення подовження інтервалу Q–T; загальний клінічний аналіз крові з підрахунком формених елементів; загальний клінічний аналіз сечі; біохімічний аналіз крові; визначення рівня глюкози крові.
- Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19) відповідно до галузевих стандартів.
- Надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізацію порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров’я пацієнтів. Забезпечення знеболення та медикаментозної терапії.
- Надання кисневої підтримки, інтенсивної терапії та підключення пацієнтів до апаратів ШВЛ та ЕКМО.
- Забезпечення моніторингу розвитку септичного шоку (синдром системної запальної відповіді).
- Забезпечення моніторингу та корекції лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів.
- Забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду за пацієнтами.
- Проведення заходів із профілактики загальних ускладнень.
- Проведення заходів із вторинної профілактики супутніх захворювань.
- Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей.
-
Суб’єкт господарювання, який бажає укласти Договір з НСЗУ, повинен відповідати Вимогам до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 391.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами nszu.gov.ua