Як повідомляло наше видання, у середині вересня розпочався перший етап модернізації Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» (далі — лікарня): знесення 4 застарілих корпусів та будівництво на майданчику багатофункціонального медичного корпусу, до складу якого входитиме дитячий центр онкогематології і трансплантації кісткового мозку та центр дитячої хірургії.
«Функціонування нового корпусу лікарні дасть змогу надавати високоспеціалізовану допомогу дітям, яких досі в Україні врятувати не могли», — на такій оптимістичній ноті відкрив початок будівництва Генеральний директор лікарні Юрій Гладуш.
Проектом будівництва передбачено створення сучасного медичного комплексу із залученням інноваційних технологій для адекватної діагностики та забезпечення сучасними видами лікування. Новий корпус відповідатиме не тільки всім сучасним технічним вимогам, але й буде зручним для роботи медичного персоналу та комфортним для маленьких пацієнтів та їх батьків. Так, архітектори та дизайнери відмовилися від традиційних блакитних панелей в палатах і білокахельних операційних. Вся атмосфера нової лікарні, яка претендуватиме на звання «розумна», орієнтована на її пацієнтів. Цьому будуть сприяти не тільки високопрофесійні лікарі, але й оздоблення приміщень: спокійні, ненав’язливі кольори стін, картини, панно, фотографії, які нестимуть позитив і допоможуть маленьким пацієнтам адаптуватися в нових, незвичних умовах. Тим більше, що сюди планується перевести хворих із найтяжчих відділень — онкогематології та трансплантації кісткового мозку.
У перспективі на базі нової лікарні планується створити бригади екстреної медичної допомоги, високий рівень підготовки яких уже перевірений роботою лікарів в «гарячих» точках планети — в Африці та інших країнах.
Без сумніву, технічні новації передбачають підготовку високопрофесійної команди. Як зауважив Юрій Гладуш, вже найближчим часом на стажування в Санкт-Петербург і Страсбург вирушить група співробітників лікарні: «Не секрет, що більшість медперсоналу в нашій лікарні — це люди пенсійного чи передпенсійного віку. Тому кадрове питання стоїть дуже гостро. Вже зараз ми відчуваємо брак нейрохірургів, спеціалістів ендоскопічної хірургії, а також фахівців з обслуговування новітньої діагностичної апаратури — комп’ютерних томографів тощо».
Кадрове питання лікарня сподівається вирішити шляхом співпраці з Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця та організації стажування молодих фахівців за кордоном.
За матеріалами www.moz.gov.ua