Вихід із карантину та медичні вантажі обговорили в Офісі Президента

30 квітня 2020 о 16:48
511

Президент України Володимир Зеленський 30 квітня 2020 р. провів традиційну нараду з представниками Кабінету Міністрів та головних державних відомств, відповідальних за заходи щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що Україна поступово збільшує кількість тестувань на коронавірус.

Також було наголошено на необхідності розроблення плану виходу з режиму карантину.

Коментар Володимира Зеленського

«Ми ще не здолали коронавірус повністю, але вже маємо думати наперед, як правильно виходити з карантину. Знаю, що цього хочуть усі. І держава має забезпечити надійний план повернення до звичайного життя, але з новими правилами безпеки», — наголосив В. Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Уряд уже працює над механізмами щодо послаблення карантинних обмежень.

Прибуття вантажу з Китаю

Цього самого дня до Міжнародного аеропорту «Бориспіль» прибув літак із Китаю, який доправив 400 тис. респіраторів та 50 тис. захисних щитків для українських лікарів. Це останній рейс із «повітряного мосту», який організував Офіс Президента для забезпечення потреб України в засобах індивідуального захисту та медикаментах. Надалі постачанням усього необхідного займатимуться в Міністерстві охорони здоров’я України. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента, секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко.

Загалом до України прибуло понад 25 літаків із медичним вантажем

«Загалом було відправлено понад 25 літаків, які привезли вантажі для України», — сказав заступник керівника Офісу Глави держави після приземлення борту.

За словами К. Тимошенка, це, зокрема, вантажі, які закуповував Офіс Президента за кошти благодійних фондів.

«Це засоби захисту для наших лікарів. Вони відразу відправляються, і сьогодні будуть доставлені до регіонів України. Це респіратори, захисні окуляри тощо», — зазначив він.

Також цими рейсами доправляли вантажі, які закуповує бізнес як гуманітарну допомогу регіонам, де він базується.

Крім того, ці літаки привозили комерційні вантажі.

«Ми дали змогу комерційним організаціям, насамперед мережам аптек та ритейлерам, привозити вантажі. Найперше, це звичайні маски для населення. Саме ці літаки, перельоти з Китаю до України, оплачують комерційні організації», — сказав К. Тимошенко.

За його словами, ця ініціатива допомогла знизити вартість масок в аптеках, де ще місяць тому вони коштували 20–25 грн.

«Тому що було мало масок на ринку України, і вироблялося їх мало, незважаючи на те що наші підприємства завантажені на повну. Щойно ми дозволили комерційним організаціям привозити свої вантажі, ціна відразу почала знижуватися, тому що набагато більше масок почало з’являтися в аптеках», — наголосив К. Тимошенко.

Він повідомив, що Офіс Президента вже виконав головне завдання — побороти кризу з недостатньою кількістю засобів захисту в українських лікарнях. Надалі всіма закупівлями займатимуться в Міністерстві охорони здоров’я України.

«Завданням Офісу Президента було побороти цю кризу. Саме тому ми кажемо, що це останній рейс, який курувався Офісом Президента. Надалі вже Міністерство охорони здоров’я України та його структури, державні підприємства, проводитимуть закупівлі засобів захисту та іншого обладнання, яке необхідне для лікарень», —  наголосив К. Тимошенко.

Він зазначив, що в Китаї та Південній Кореї закуповували, зокрема ПЛР-тести, поки в Україні не налагодили власного виробництва цих систем.

Заступник керівника Офісу Президента анонсував оприлюднення наступного тижня детального звіту щодо роботи благодійних фондів, у якому буде продемонстровано, на що витрачалися гроші. Адже серед видатків не лише закупівля засобів захисту, а й ремонт апаратів ШВЛ, наявних в Україні.

Медичні вироби закуповувалися за кошти благодійників

«Хочу підкреслити, що все, що робив Офіс Президента, — на це не було витрачено жодної копійки з державного бюджету. Все, що ми закуповували, оплачували з благодійних фондів. А те, що закуповували комерційні організації, вони привозили за свої кошти, оплачували перельоти, а також самі оплачували свої закупівлі», — резюмував К. Тимошенко.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами president.gov.ua