До України прибула чергова партія медичного вантажу з Китаю та Південної Кореї

31 березня 2020 о 17:23
775

29 березня 2020 р. у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» (Київ) приземлився вантажний літак авіакомпанії SCAT, який доправив із китайського міста Сямень чергову партію медичних засобів, необхідних для боротьби з поширенням коронавірусу.

Борт доставив в Україну 300 тис. респіраторів, 35 тис. захисних костюмів, 1,8 млн медичних масок та інші засоби захисту.

30 березня до України  з міста Сеула (Республіка Корея) прибув літак зі 100 тис. ПЛР-тестів виробництва компанії SolGent для виявлення COVID-19.

Постачання здійснила компанія Caremille для потреб системи охорони здоров’я України.

Як повідомляють в офісі Президента України 31 березня 2020 р., 1 тис. коробок ПЛР-тестів на 100 тис. тестувань уже розподіляються між регіонами. Додатково прибуде ще 100 тис. таких тестів, 40 тис. окулярів багаторазового використання та респіратори високого ступеня захисту.

Про це йшлося на щоденній селекторній нараді Президента України Володимира Зеленського з представниками Уряду та державних відомств, які залучені до запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Коментар Володимира Зеленського

«Ми маємо зробити все, щоб у кожній лікарні та кожній аптеці були засоби захисту як для спеціалістів, так і для населення. Ми просто мусимо це зробити», — наголосив Глава Держави.

Розподіл вантажу

Доставлений вантаж уже розподіляється по аптеках, і навіть якщо вони не забезпечені на 100%, паніки немає.

«Респіратори, рукавички, витратне обладнання для ШВЛ постійно направляються до лікарень. Ми також додатково роздаємо ці засоби військовим, Міністерству охорони здоров’я та прикордонникам», — зазначив секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко.

Додатково українське підприємство виготовляє 8 тис. спецкостюмів, 4 тис. захисних халатів та 18 тис. рукавичок багаторазового використання, і сьогодні розпочнеться їхнє відвантаження та відправлення в регіони представникам швидкої допомоги та інфекційних відділень.

«Ми закриємо всі потреби в захисті тих, хто на передовій — лікарів «швидких допомог» та інфекціоністів, — тобто лікарів, які безпосередньо контактують і допомагають хворим на COVID-19», — зауважив К. Тимошенко. Також він наголосив, що до лабораторій буде направлено 12 спеціальних машин для проведення тестування, доставка яких в Україну очікується сьогодні. Крім того, розглядається можливість закупівлі вхідних рамок із неспиртовим дезінфектором для місць із великим скупченням людей.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами president.gov.ua