Згідно з оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19, стаціонарне лікування має обов’язково надаватися:
– хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19 у середньому й тяжкому стані, а також при ознаках пневмонії чи дихальної недостатності;
– пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, які належать до групи ризику розвитку ускладнень.
Групи ризику
До цієї групи ризику відносяться пацієнти:
- з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії;
- з декомпенсованим цукровим діабетом;
- з імуносупресивними станами;
- тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем;
- нирковою недостатністю;
- аутоімунними захворюваннями;
- тяжкими алергічними хворобами;
- цереброваскулярними захворюваннями у стадії декомпенсації;
- онкологічними захворюваннями.
Медичне сортування
Після прибуття пацієнта до закладу охорони здоров’я проводиться медичне сортування: за тяжкістю захворювання, необхідністю починати заходи медичної допомоги та наявністю тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС), пов’язаного з COVID-19.
Залежно від стану хворого та його класифікації спеціалісти надають відповідну медичну допомогу. Усім пацієнтам з COVID-19, які перебувають на стаціонарному лікуванні, проводять профілактику загальних ускладнень.
Вагітні з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар, уся терапія має проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.
Усі відповідні стандарти затверджено Наказом про «Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)». Вони ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров’я України.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua