Червоний Хрест допомагатиме Україні в боротьбі із COVID-19

18 березня 2020 о 18:24
591

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петером Маурером.

Буде надано обладнання та ліки

Глава держави відзначив важливість співпраці між Україною та МКЧХ у протидії пандемії коронавірусу. Було домовлено про надання Україні МКЧХ відповідного медичного обладнання та медикаментів на запит нашої держави, сформований за дорученням В. Зеленського.

Гуманітарна допомога від МКЧХ

Також співрозмовники дійшли згоди щодо важливості забезпечення доступу співробітників МКЧХ до місць примусового перебування утримуваних осіб на Донбасі, у Криму та на території Російської Федерації, серед іншого — за результатами засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбулося 11 березня 2020 р.

Президент МКЧХ подякував українській стороні за заходи з метою забезпечення доступу представників організації до утримуваних осіб. Він пообіцяв взяти питання доступу працівників МКЧХ до утримуваних осіб, узгоджене в рамках Нормандської зустрічі, на особистий контроль.

Президент України високо оцінив роль МКЧХ як нейтрального посередника в передачі затриманих у Російської Федерації громадян нашої держави, яка відбулася 29 грудня 2019 р. Співрозмовники домовилися координувати подальші зусилля щодо обміну утримуваними особами.

Сторони обговорили важливість співпраці з метою розшуку українців, які зникли безвісти на території ОРДЛО та в окупованому Криму.

Також під час розмови йшлося про безпекову ситуацію на Донбасі. Петер Маурер позитивно оцінив зусилля України, спрямовані на досягнення миру в цьому регіоні.

В. Зеленський подякував за гуманітарну допомогу, надану постраждалим від війни та внутрішньо переміщеним особам. «Дякую за суттєвий внесок МКЧХ у гуманітарне розмінування звільнених територій», — сказав Президент України.

П. Маурер повідомив про плани подальшої діяльності МКЧХ в Україні, наголосивши на тому, що співпраця з нашою державою є та залишатиметься одним із пріоритетів порядку денного організації, яку він очолює.

Співрозмовники домовилися, що візит президента МКЧХ в Україну, зокрема для особистого ознайомлення з гуманітарною ситуацією на Донбасі, відбудеться за можливості найближчим часом.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами president.gov.ua