Міністерство охорони здоров’я України разом з експертами Профспілки працівників охорони здоров’я України та проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» продовжують створювати нові інструменти, механізми та розробляти методології, щоб підвищити якість надання медичних послуг та зробити систему охорони здоров’я більш ефективною.
Нові умови фінансування
Нові умови фінансування системи охорони здоров’я передбачають зміни у врегулюванні виробничих і трудових відносин у закладах охорони здоров’я, які за новими правилами трансформувались у комунальні некомерційні підприємства.
Заклад охорони здоров’я у формі комунального некомерційного підприємства одержує плату від Національної служби здоров’я України на підставі договору. Відповідно, правила оплати праці не прив’язані до тарифної сітки бюджетної установи, а встановлюються у колективному договорі на підприємстві.
Про методичні рекомендації
Новий ресурс «Методичні рекомендації та роз’яснення з питань укладення колективних договорів комунальних некомерційних підприємств» буде корисним трудовому колективу, керівникам та власникам закладів охорони здоров’я під час процедури укладення колективного договору на підприємстві. У цьому посібнику відповіді на найпоширеніші запитання та практичні поради щодо того, як за допомогою правильно складеного колективного договору налагодити роботу закладу.
Зокрема, у посібнику містяться:
- алгоритм укладання колективного договору;
- моделі матеріальної та нематеріальної мотивації;
- зразок колективного договору та документів, необхідних для розроблення і схвалення колективного договору;
- та інші практичні поради.
Документ затверджено рішенням консультативно-дорадчої групи з питань удосконалення законодавства у сфері надання первинної медичної допомоги № 1 від 2 березня 2020 р.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua