Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) передала 30 наборів реагентів для тестування на COVID-19 до вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України.
Набори розраховані приблизно на 3000 реакцій, чого вистачить для дослідження на захворювання більше 950 людей.
Із 2019 р. ВООЗ надає підтримку Україні з покращення підготовки до надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я. Ця підтримка ВООЗ здійснюється з метою підвищення спроможностей України підготуватися до появи можливих випадків нової коронавірусної інфекції COVID-19.
У всьому Європейському регіоні посилено заходи з тестування: ВООЗ запровадила механізм передачі клінічних зразків пацієнтів (тих, які відповідають епідеміологічному визначенню підозри на інфікування COVID-19) до міжнародних референс-лабораторій. Наразі в Європейському регіоні працює 6 міжнародних лабораторій для виявлення та перевірки на новий коронавірус.
Докладніше про тест-системи
Що таке тест-система?
Це комплект реагентів для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції з метою визначення нового коронавірусу. Комплект складається з набору реагентів, кожен з яких міститься в окремій ємності визначеного об’єму.
В яких лікарнях будуть діагностувати новий коронавірус?
Тест-система знаходиться у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Для дослідження зразки будуть направлятися саме в цю лабораторію.
Коли буде результат із лабораторії?
Від моменту отримання зразка лабораторією в середньому необхідно 5–7 год робочого часу для визначення результату.
Тепер усіх, хто був у Китаї, будуть діагностувати? Де можна пройти ці тести? Чи можна купити їх самостійно?
Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, що відповідають епідеміологічному і клінічному визначенню хвороби, зазначених в рекомендаціях ВООЗ. Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо.
Це правда, що тест-системи вистачить для перевірки лише 20–30 осіб?
Отримана тест-система та реагенти розраховані на близько 30 досліджень, чого цілком достатньо до моменту отримання чергових реагентів. Також лабораторному діагностуванню на коронавірус підлягають лише випадки, які чітко підпадають під критерії ВООЗ як підозрілі.
Яка достовірність результатів обстежень на коронавірус, оприлюднених до надходження цих тест-систем?
В усіх випадках гострої респіраторної інфекції в Україні було лабораторно підтверджено інший збудник захворювання, серед яких збудники грипу, аденовірус тощо.
Як підготуватися до діагностики?
Підготовку пацієнта до діагностики має забезпечити лікар. Усі лікарі отримали настанови та рекомендації ВООЗ щодо ведення пацієнтів із підозрою на нову коронавірусну інфекцію. Також заклади охорони здоров’я отримали методичні рекомендації стосовно забору зразків і транспортування до лабораторії.
Отже, Україна отримала тест-систему для виявлення нового коронавірусу (2019-nCоV). Реагенти у складі тест-системи дозволять проводити лабораторну діагностику нового коронавірусу на сучасному рівні. Набори розроблені в Німеччині з максимально можливим профілем виявлення для достовірного визначення зазначеного виду коронавірусу. У подальшому планується надходження додаткових реагентів від ВООЗ і закупівлі за кошти Державного бюджету.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами facebook.com/phc.org.ua, moz.gov.ua