Спільні заходи щодо покращення імунізації дітей

29 січня 2020 о 15:12
1506

Як повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, минулорічне рішення щодо недопуску дітей до закладів освіти без довідки про профілактичні щеплення стало частиною успішного реагування на поширення кору у Львівській та Хмельницькій областях. Також МОЗ України ініціювало надзвичайні заходи із додаткової вакцинації дітей віком від 6 до 18 років в інших регіонах країни.

У результаті зросла кількість дітей, охоплених профілактичними щепленнями. Це сприяло зменшенню нових випадків та призупиненню спалаху кору. Водночас із завершенням канікул підвищується ризик появи нових випадків захворювання на кір та дифтерію.

У зв’язку із цим наказ МОЗ України від 25.10.2019 р. № 2164 увів у дію рішення оперативного штабу із реагування на ситуацію з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Одна із вимог — додаткові заходи з імунізації від дифтерії.

Заходи щодо посилення імунізації дітей

Важливим кроком щодо контролю безпечного середовища для дітей у закладах освіти став спільний лист МОЗ  та Міністерства освіти і науки (МОН) України до керівників ОДА й Київської міської державної адміністрації.

МОЗ та МОН пропонують місцевим органам виконавчої влади продовжити співпрацю освітян та медиків з імунізації дітей в організованих колективах по всій Україні.

МОЗ та МОН України закликають на регіональному рівні:

  • забезпечити належне виконання наказів щодо заходів імунізації, зокрема проти кору і дифтерії;
  • сприяти залученню керівників закладів освіти до заходів із висвітлення переваг вакцинації;
  • організовувати тематичні роз’яснювальні зустрічі з лікарями для батьків та освітян із залученням медичних фахівців національного та міжнародного рівня;
  • поширювати через освітні заклади інформаційно-роз’яснювальні матеріали для батьків та освітян щодо важливості профілактики вакцинокерованих інфекцій;
  • сприяти організації тимчасових пунктів щеплення у закладах освіти для вакцинації дітей і персоналу та інформуванню про їхню роботу;
  • забезпечити виконання ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Що має зробити місцева влада

Центр громадського здоров’я України підтримує зазначені заходи з імунізації, а також закликає органи місцевої влади:

Мета цих кроків — запобігти інфекційним хворобам шляхом забезпечення загальної доступності імунізації.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами phc.org.ua