Ситуація з розповсюдженням коронавірусу 2019-nCoV у світі потребує особливої уваги. За оцінками ВООЗ та ECDC ризики поширення цього штаму вірусу залишаються високими як на регіональному, так і на глобальному рівнях.
Раніше повідомлялося про 4 підозри на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV в Україні. Всі випадки не підтвердились.
Які дії влади України
З метою забезпечення раннього виявлення можливих випадків нового вірусу та вжиття відповідних протиепідемічних заходів Центром громадського здоров’я було розіслано та роз’яснено регіональним епідеміологічним службам інструкції ВООЗ. Також були розроблені та роз’яснені:
- критерії визначення випадку інфекції;
- опитувальник для пацієнтів із підозрою на вірус 2019-nCoV;
- рекомендації щодо відбору, зберігання і транспортування аналізів;
- рекомендації з профілактики інфекцій та інфекційного контролю під час надання медичної допомоги при підозрі на нову коронавірусну інфекцію;
- алгоритм і тактика дій лікаря у разі підозри на коронавірус 2019-nCoV;
- діагностичний алгоритм для визначення коронавірусу 2019-nCoV методом виключення.
Враховуючи інформацію щодо епідемічного поширення 2019-nCoV та наявність прямого авіасполучення з Китаєм, на відповідних санітарно-карантинних пунктах (СКП) в аеропорту Бориспіль посилено команди швидкого реагування та епідеміологів. СКП переведено в цілодобовий режим роботи. Також забезпечено чергування бригад швидкої медичної допомоги.
Фахівці санітарно-карантинного підрозділу підготовлені та укомплектовані інфрачервоними термометрами. Мандрівники із симптомами захворювання будуть направлятися на подальше медичне обстеження. Крім того, усім подорожуючим надається актуальна інформація щодо запобігання захворюванню.
За даними ВООЗ тяжкий перебіг коронавірусної інфекції проявляться пневмонією. Одним з основних методів терапії є оксигенотерапія. Всі відділення інтенсивної терапії на 100% забезпечені киснем.
Усі заходи щодо недопущення занесення та поширення коронавірусу на території України та рекомендації затверджені Наказом МОЗ України від 24.01.2020 р. № 185 «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)».
Чи є вакцини і сироватки?
МОЗ України наголошує, що вакцин та специфічних ліків від коронавірусу 2019-nCoV не існує. Громадянам варто дотримуватися стандартних заходів профілактики ГРВІ.
Для отримання достовірної інформації необхідно вибирати лише офіційні джерела: це ВООЗ та координаційний штаб. Актуальна інформація про поширення коронавірусу 2019-nCoV у світі, поради та профілактичні заходи буде постійно оновлюватися на нашому сайті.
Читайте також Рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua