Автономізація медичних закладів: визначено лідерів

17 січня 2020 о 13:08
1483

Вінницька, Полтавська, Черкаська та Волинська області автономізували всі спеціалізовані заклади охорони здоров’я. Загалом рівень автономізації в Україні досягнув 91%.

Автономізація — це одна з обов’язкових умов для підписання договорів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Заклади, що перейшли у статус комунальних некомерційних підприємств (КНП), отримуватимуть пряму оплату з державного бюджету від НСЗУ. Вони як неприбуткові підприємства зможуть самостійно розпоряджатися отриманими грошима. Статус КНП дозволяє встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників в колективному договорі, а також відв’язує заробітні плати від єдиної тарифної сітки.

Коментар Зоряни Скалецької

«Станом на 15 січня 2020 р. 91% закладів по всій Україні автономізовано. Вони стали неприбутковими підприємствами. Тепер у керівника закладу більше свободи, влади і більше відповідальності. Це не лише відповідальність особисто керівника, а й місцевої влади перед населенням — чи зможуть вони забезпечити допомогу.

Решта лікувальних закладів ще в процесі. Необхідно вчасно отримати статус комунального некомерційного підприємства та укласти договір, щоб напряму отримувати оплату з державного бюджету від НСЗУ з 1 квітня 2020 р.

Важливим є також процес комп’ютеризації робочих місць лікарів, вибір медичної інформаційної системи та оновлення ліцензії», —  зазначає міністр охорони здоров’я З. Скалецька.

Після автономізації заклад має оновити свою ліцензію. У жовтні 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон про концесію, яким встановила термін для оновлення ліцензії — 6 міс (раніше було 3 міс).

Також Верховна Рада України запровадила спрощений режим автономізації медичних закладів до кінця 2020 р. Це означає, що кредитори державних та комунальних закладів охорони здоров’я, що реорганізуються, не вправі вимагати від них виконання незабезпечених зобов’язань, припинення або дострокового виконання зобов’язання чи забезпечення виконання зобов’язання. Згода кредитора на заміну боржника у зобов’язанні у такому разі не вимагається; обов’язкова оцінка майна не застосовується.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua