Загальні вимоги
Нагадуємо, що обов’язковими умовами для укладення договорів із Національною службою здоров’я України залишаються:
- автономізація закладу-надавача (договір укладається з надавачем будь-якої організаційно-правової форми, окрім бюджетної установи);
- наявність діючої ліцензії на провадження діяльності з медичної практики та ліцензії на провадження діяльності з обігу наркотичних речовин і прекурсорів (за потреби);
- комп’ютеризація та інформатизація закладу — наявність відповідної медичної інформаційної системи, яку підключено до центральної бази даних Електронної системи охорони здоров’я.
Спеціальні вимоги
Психіатрична допомога дорослим та дітям
Умови надання послуги: амбулаторно та/або стаціонарно.
Підстави надання послуги:
- направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, з яким укладено декларацію про вибір лікаря;
- направлення лікуючого лікаря;
- самозвернення;
- доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
- направлення з іншого закладу та/або клінічного підрозділу закладу в разі перебування пацієнта на стаціонарному лікуванні;
- за рішенням суду, у разі якщо пацієнт не дає згоди на госпіталізацію відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу».
Обсяг послуги (специфікація) відповідно до потреб пацієнта:
- Надання амбулаторної психіатричної допомоги при розладах психіки і поведінки.
- Надання стаціонарної психіатричної допомоги при розладах психіки і поведінки, якщо лікування можливе тільки в умовах стаціонару закладу з надання психіатричної допомоги.
- Забезпечення психіатричного огляду пацієнта з визначенням потреби у госпіталізації, а також формування його індивідуального плану лікування і реабілітації.
- Проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень.
- Проведення необхідних патопсихологічних тестів у динаміці.
- Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей.
- Забезпечення застосування фармакотерапії, психотерапії, методів психологічного впливу та реабілітації.
- Забезпечення цілодобового лікарського супроводу та медсестринського догляду за пацієнтами у разі надання стаціонарної психіатричної допомоги.
- Можливість застосування фізичного обмеження та/або ізоляції пацієнтів із розладами психіки та поведінки, які перебувають у стані психомоторного збудження відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України «Про затвердження Правил застосування фізичного обмеження та (або) ізоляції при наданні психіатричної допомоги особам, які страждають на психічні розлади, та форм первинної облікової документації» від 26.03.2016 р. № 240, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 15 квітня 2016 р. за № 570/28700.
Вимоги до організації надання послуги:
- Забезпечення можливості психіатричного огляду та прийняття рішення про госпіталізацію пацієнта із визначенням індивідуальної програми лікування і реабілітації лікарем-психіатром (лікарем-психіатром дитячим за умови надання допомоги дітям) у приймальному відділенні або відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги.
- Наявність палат для ізоляції пацієнтів з розладами психіки та поведінки, які перебувають в психомоторному збудженні, оснащені відповідно до Наказу МОЗ України «Про затвердження Правил застосування фізичного обмеження та (або) ізоляції при наданні психіатричної допомоги особам, які страждають на психічні розлади, та форм первинної облікової документації» від 26.03.2016 р. № 240, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 15 квітня 2016 р. за № 570/28700.
- Забезпечення можливості проведення таких лабораторних досліджень в закладі або на умовах договору:
- клінічний аналіз крові (розгорнутий);
- глюкоза крові;
- біохімічний аналіз (загальний білок, альфа-амілаза, АсАТ, АлАТ, білірубін з фракціями, креатинін, сечовина, сечова кислота, електроліти, альбумін);
- визначення наявності психоактивних речовин сертифікованими в Україні експрес-методами (тест-смужки для дослідження сечі та ін.);
- визначення алкоголю в організмі сертифікованими експрес-методами (тест-смужки на визначення в слині, сечі, крові, аналізатори повітря, що видихається, тощо);
- аналіз сечі загальний.
Вимоги до спеціалізації та кількості фахівців:
- Лікар-психіатр та/або лікар-психіатр дитячий (за умови надання допомоги дітям) — щонайменше 2 особи, які працюють за основним місцем роботи (не стосується медичного чергування).
- Лікар-психолог та/або лікар-психотерапевт — щонайменше 1 особа.
- Психолог — щонайменше 2 особи.
- Сестри медичні — щонайменше 4 особи, які працюють за основним місцем роботи (не стосується медичного чергування).
Вимоги до переліку обладнання:
У закладі:
- електрокардіограф багатоканальний;
- дефібрилятор;
- пульсоксиметр;
- глюкометр;
- мішок Амбу;
- ремені для фіксації.
Інші вимоги:
- Наявність ліцензії на провадження діяльності з обігу наркотичних речовин та прекурсорів.
- Наявність програми з інфекційного контролю та дотримання заходів з метою запобігання інфекціям, пов’язаним із наданням медичної допомоги, відповідно до діючих наказів МОЗ України.
- Подання даних до Електронної системи охорони здоров’я на постійній основі.
Якщо заклад готовий надавати невідкладну допомогу цілодобово в умовах палати/відділення інтенсивної терапії та відповідає додатковим умовам, описаним нижче, то до прогнозного глобального бюджету буде застосовано коригувальний коефіцієнт.
Додаткові вимоги до обсягу (специфікації) послуг:
- Надання допомоги в умовах палати/відділення інтенсивної терапії пацієнтам з розладами психіки і поведінки, які перебувають у загрозливих для життя (невідкладних) станах (гостра інтоксикація психоактивними речовинами тяжкого ступеня, алкогольний делірій, синдром відміни психоактивних речовин, злоякісний нейролептичний/серотоніновий синдром, епілептичний статус, фебрильна шизофренія, суїцидальна поведінка, гостре психомоторне збудження та ін.).
Додаткові вимоги до організації надання послуги:
- Відділення/палати інтенсивної терапії, обладнані відповідно до табеля матеріально-технічного оснащення.
Додаткові вимоги до спеціалізації та кількості медичних працівників:
- Лікар-анестезіолог (або лікар-анестезіолог дитячий у разі медичної допомоги дітям) — щонайменше 2 особи, які працюють за основним місцем роботи (не стосується медичного чергування).
- Сестра медична-анестезист — щонайменше 2 особи, які працюють за основним місцем роботи в цьому закладі.
Додаткові вимоги до переліку обладнання у закладі:
У закладі:
- електроенцефалограф багатоканальний;
- апарат ШВЛ — щонайменше один у відділенні/палаті інтенсивної терапії;
- монітор поліфункціональний — щонайменше один у відділенні/палаті інтенсивної терапії.
Читайте також:
Вимоги Програми медичних гарантій на 2020 рік: амбулаторна спеціалізована і високоспеціалізована медична допомога
Вимоги Програми медичних гарантій на 2020 рік: первинна медична допомога
Вимоги Програми медичних гарантій на 2020 рік: хірургічна допомога в стаціонарах
Вимоги Програми медичних гарантій на 2020 рік: екстрена медична допомога
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами nszu.gov.ua