28 жовтня 2019 р. закінчився конкурс на посаду директора Центру тестування при Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України. Переможцем конкурсу стала Леся Олійник, як повідомляють у МОЗ України.
Продовження реформи медичної освіти
Обрання директора Центру тестування при МОЗ України є важливим для продовження реформи медичної освіти в Україні та забезпечення проведення прозорих і справедливих іспитів для майбутніх лікарів та фармацевтів.
Головна мета організації — наближення стандартів підготовки фахівців сфери охорони здоров’я до світових. Впровадження нової системи державної атестації студентів-медиків сприятиме тому, що українські лікарі здобудуть знання високого рівня, а українські пацієнти завжди зможуть отримати компетентну медичну допомогу.
Про Лесю Олійник
Л. Олійник — кандидат економічних наук, доцент. Має 25 років педагогічного та 15 управлінського досвіду. Дотепер працювала начальником відділу контролю за діяльністю закладів вищої освіти Департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти України.
«Центр тестування при МОЗ України не має бути карально-наглядовим органом, що лише визначає рівень компетентні студентів, а навпаки, він має дати студентам можливість навчатися відповідно до сучасних вимог медицини. Центр має стати керманичем системи, яка акумулює, аналізує, оцінює результати якості освіти та є драйвером стратегії покращення якості української медичної освіти», — зазначила Л. Олійник.
Про Центр тестування
З лютого 2019 р. Центр тестування при МОЗ України не мав директора, тому перед новим керівником постає багато викликів. Більшість нагальних завдань стосуються адміністрування єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ), а саме:
- підготовка та проведення на належному рівні всіх компонентів ЄДКІ;
- професійна підготовка прокторів;
- оновлення банку тестових питань для іспитів КРОК.
Нагадуємо, що Центр тестування при МОЗ Україна проектує, розробляє та готує тести, які використовуються для оцінювання знань і вмінь студентів та діагностики якості навчального процесу, а також адмініструє проведення Міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM). Це дає можливість забезпечувати неупереджену оцінку якості результатів навчання фахівців сфери охорони здоров’я.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua