Реімбурсація 2.0. Нові можливості

28 жовтня 2019 о 12:56
1285

25 жовтня 2019 р. у Києві відбувся Форум партнерства держави та бізнесу «Реімбурсація 2.0. Нові можливості», організований Національною службою здоров’я України за підтримки проекту USAID «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed).

Захід проходив за участю керівників медичної галузі, керівників та працівників аптечних закладів, виробників лікарських засобів і представників дистриб’юторських компаній та міжнародних партнерів.

На Форумі представили подальші кроки у реалізації програми «Доступні ліки» в контексті розгортання змін на всіх рівнях медичної допомоги у 2020 р.

Про програму Доступні ліки

Програма «Доступні ліки», яка з 1 квітня 2019 р. реалізується Національною службою здоров’я України, — це програма реімбурсації, тобто відшкодування частини чи повної вартості ліків державою від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу та бронхіальної астми.

З 1 квітня 2019 р. програма «Доступні ліки» відбувається з використанням електронних інструментів: пацієнт отримує ліки безоплатно або з незначною доплатою виключно за електронним рецептом.

Результати за 6 міс

За 6 міс роботи програми виписано 6,8 млн електронних рецептів та за 5,7 млн рецептами отримано ліки в аптеках на суму 400 млн грн. До програми долучилося 7638 аптек та аптечних пунктів по всій країні. Тобто в кожній третій аптеці в Україні пацієнти можуть придбати ліки за урядовою програмою відшкодування.

Коментар Зоряни Скалецької

«Я дякую бізнесу та міжнародним партнерам програми реімбурсації «Доступні ліки». Сьогоднішня зустріч тішить. Результати реалізації програми реімбурсації, її безумовна користь для наших громадян свідчать про успішну взаємодію з бізнесом. Ми виходимо на те, що люди давно очікували — доступність до ліків. Водночас ще потрібно багато працювати, зокрема й щодо розширення цієї програми. Цього очікують українці», — сказала міністр охорони здоров’я України З. Скалецька.

Коментар Олега Петренка

Голова Національної служби здоров’я України О. Петренко: «Програма реімбурсації «Доступні ліки» — це частина масштабної програми медичних гарантій, яка у повному обсязі запрацює у 2020 р. Завдяки оновленню та діджиталізації програми реімбурсації, зокрема впровадженню електронного рецепта, життєво необхідні лікарські засоби стали ще доступнішими для пацієнтів із тяжкими або хронічними захворюваннями. Нас очікує багато новацій у програмі реімбурсації, зокрема реімбурсація інсулінів».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua