Звіт МОЗ України за 50 днів роботи

22 жовтня 2019 о 17:09
968

Уряд Олексія Гончарука прозвітував про свої досягнення, яких вдалося здобути за перші 50 днів роботи. У сфері охорони здоров’я пріоритетними стали питання забезпечення ліками, покращення медичних послуг та доступу до них. За цей короткий період Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України досягло таких результатів.

Покращення медичних послуг і доступ до них

Триває підготовка до запуску Програми медичних гарантій з 1 квітня 2020 року. Бюджет Програми — 72,1 млрд грн.забезпечить медичними послугами та ліками людей в екстрених випадках, на прийомі у сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, на рівні спеціалізованої амбулаторної та госпітальної допомоги, за необхідності паліативної медичної допомоги та реабілітації.

Розроблено методики моделювання мереж первинної та спеціалізованої медичної допомоги. Завершено аналіз мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ). Регіони отримали відповідні рекомендації з розбудови найсильніших лікарень.

Погоджені закупівлі автомобілів швидкої допомоги для 6 регіонів (Вінницької, Донецької, Одеської, Полтавської, Тернопільської областей та міста Києва) в рамках пілотного проекту щодо розвитку екстреної медичної допомоги. Ці закупівлі дозволять забезпечити 100% потребу в автомобілях екстреної медичної допомоги в цих регіонах.

Триває формування телемедичної мережі в Україні. Пацієнти у найвіддаленішому селі зможуть отримати консультацію лікаря. Триває моніторинг телемедичних послуг у сільських місцевостях Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Харківської областях за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання. Станом на 10.10.2019 р. загальна кількість телеконсультаций — 3287.

Більше доступних та якісних ліків

МОЗ України встановлюватиме граничні ціни на ліки з Нацпереліку. Затверджено відповідний Реєстр граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби. Це дозволить уникнути завищення цін на медичні препарати, які закуповуються медзакладами самостійно через систему Prozorro. Заклади зможуть забезпечити ще більше безоплатних ліків для своїх пацієнтів.

Затверджені документи з розподілу та поставки препаратів для лікування хворих онкологічного та онкогематологічного профілей, із вірусними гепатитами B і С, з орфанними метаболічними захворюваннями, з легеневою артеріальною гіпертензією. Українські пацієнти отримають більше 4,5 млн флаконів препаратів для онкохворих дітей та дорослих.

Затверджено перелік учасників, які долучилися до пілотного проєкту з 2D-кодування на упаковках лікарських засобів. У перспективі нанесення кодування на упаковки лікарських засобів буде передбачено для всіх рецептурних препаратів. Це дасть змогу пацієнтам перевірити ліки, чи вони не є фальсифікованими, протермінованими або завезеними до країни з порушенням норм, просканувавши код через мобільний додаток, а державі — відстежувати весь ланцюжок постачання ліків і вчасно реагувати на порушення.

Розроблена Концепція розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров’я на 2020–2025 роки. Її мета — створити умови, щоб українці не займалися самолікуванням, а консультувалися, які ліки приймати, зі своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром; боротьба з фальсифікатом; створення Української медичної агенції; демонополізація ринку тощо. Наразі Концепція знаходиться на обговоренні експертів відповідної робочої групи. Попереду — публічні консультації та розроблення відповідних змін до законодавства, поява національних протоколів, організація відпуску рецептурних ліків з аптек виключно за рецептами лікарів тощо.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua