Мультирезистентний туберкульоз: представлено позитивний досвід лікування

17 жовтня 2019 о 16:29
750

Як повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, Вінницька область є прикладом ефективної протидії резистентному туберкульозу.

За кошти обласного бюджету та Державного фонду регіонального розвитку відділення резистентного туберкульозу Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія» переобладнано відповідно до сучасних рекомендацій зі стаціонарного лікування хворих та стандартів інфекційного контролю.

Зустріч для обміну досвідом

Для обміну досвідом Центр днями організував зустріч фахівців на базі «Фтизіатрії». Долучились керівники регіональних протитуберкульозних служб Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Одеської, Полтавської, Сумської та Хмельницької областей. Від Центру громадського здоров’я взяли участь Яна Терелеєва, керівник відділу координації програм лікування туберкульозу, лікар-фтизіатр, координатор Вінницького регіону Ольга Зайцева та фахівець відділу антибіотикорезистентності та інфекційного контролю Данило Бріндак.

Зустріч організовано в рамках реалізації гранту Глобального фонду для боротьби із туберкульозом, ВІЛ/СНІДом та малярією за сприяння Департаменту охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації.

Що робиться для покращення лікування

У «Фтизіатрії» встановили системи механічної вентиляції, відеоспостереження та обладнали кожну палату окремим санвузлом. Це запобігає передачі різних штамів бактерій  від пацієнта до пацієнта. Усі відділення закладу забезпечені бактерицидними опромінювачами для зон високого ризику і сучасними засобами захисту для медпрацівників і хворих. Це значно знижує ризик професійного захворювання на туберкульоз.

Пацієнторієнтований підхід

Робота закладу організована за пацієнторієнтованим підходом. Він передбачає не тільки безпеку і ефективне лікування, а й комфортні умови для хворих. Щоб забезпечити зручність лікування, створили можливість виклику медперсоналу у палату та приміщення для зустрічей із відвідувачами, консультацій та медичних маніпуляцій.

Курс лікування туберкульозу часто триває більше 6 міс, і при складному перебігу хвороби людям доводиться проводити тижні або навіть місяці в лікарні. Переривання лікування призводить до резистентності, а комфортне перебування в умовах стаціонару знижує шанси на недолікування.

Нагадаємо, що Україна входить у 10 країн світу за темпами поширення мультирезистентного туберкульозу. Станом на 1 жовтня 2019 р. на лікуванні перебували 19 390 людей. Лише за вересень було зареєстровано 419 випадків захворювання на мультирезистентний туберкульоз. Швидке поширення резистентної форми туберкульозу становить велику небезпеку здоров’ю населення.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами phc.org.ua