Необхідність надання кваліфікованої психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок військових дій в Україні, наразі є дуже актуальною.
З цієї нагоди 15 жовтня 2019 р. міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда та Генеральний Консул Республіки Польща Дамян Цярцінські обговорили програму, за якою українські фахівці-психологи переймають досвід польських колег по роботі з ветеранами.
Д. Цярцінські розповів, що в рамках програми 12 психологів беруть участь у численних конференціях та переймають реальний досвід у госпіталі Польщі. «Ми маємо досвід роботи з учасниками бойових дій в Афганістані, Іраку, маємо напрацювання по роботі з наслідками травм, отриманих на війні — посттравматичним стресовим розладом (ПТСР), баротравмами, і наші лікарі, психологи діляться досвідом з українськими колегами».
Слід зауважити, що зазначена програма підвищення кваліфікації психологів розрахована на два роки і реалізується за кошти Республіки Польща.
О. Коляда подякувала Генеральному Консулу та запевнила, що програма, яка розпочалась і впроваджується на базі Госпіталю ветеранів війни у Бердичеві Житомирської області, може бути поширеною і на інші регіони країни.
«Цей досвід із підготовки психологів з урахуванням міжнародних стандартів може бути застосований і при підготовці інших фахівців, наприклад у Центрі підготовки психологів, який працюватиме на базі Національного центру захисту психічного здоров’я. Я переконана, що психологи мають спілкуватись «однією мовою», користуватися спільними протоколами, зокрема стандартів НАТО. Такі міжнародні програми та обмін досвідом вважаю корисними і навіть обов’язковими», — наголосила О. Коляда.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами kmu.gov.ua,
фото надано КМУ