Інфекції та імунітет: Науково-практична конференція

16 жовтня 2019 о 14:38
1340

Сьогодні, 16 жовтня 2019 р., у стінах готелю «Favor Park» зібралися вітчизняні та зарубіжні фахівці галузі дитячих інфекційних захворювань, імунології, педіатрії, епідеміології, медицини невідкладних станів та загальної практики — сімейної медицини, які отримали унікальну можливість обмінятися досвідом та підвищити свій професійний рівень у галузі дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології. Як і в минулому році, партнером цієї конференції виступила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

Урочисте відкриття Науково-практичної конференції

Під час урочистого відкриття заходу учасників привітала заступник міністра охорони здоров’я України Младена Качурець. Вона наголосила, що Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України з наступного року буде, як ніколи, сприяти безперервному професійному розвитку лікарів. Проректор Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) імені П.Л. Шупика з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи з іноземними громадянами, доктор медичних наук, професор Олеся Гульчій також привітала аудиторію з участю у Науково-практичній конференції, розповіла про безперервний професійний розвиток лікарів саме у міжнародному аспекті та побажала плідної роботи. Декан педіатричного факультету НМАПО імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук, професор Марина Маменко відзначила, що кафедра дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології за різними параметрами залишається найкращою в медичній академії.

Від статистики до клінічної практики

Перше пленарне засідання було присвячене загрозливим для життя інфекціям. Генеральний директор Державної установи (ДУ) «Центр громадського здоров’я МОЗ України», кандидат медичних наук Володимир Курпіта висвітлив дані Центру щодо епідеміології загрозливих для життя інфекцій. Він наголосив на тому, що в Україні за 2018 р. внаслідок інфекційних захворювань померли 17 928 осіб  та зареєстровано близько 55 тис. хворих на кір.

Завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук, професор Алла Волоха у своїй доповіді наголосила на аспектах діагностики, лікування та профілактики менінгіту у дітей.

Продовжуючи тему, на сучасний стан менінгококової інфекції в Україні звернули увагу заслужений лікар України, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету (НМУ) імені О.О. Богомольця, доктор медичних наук, професор Сергій Крамарьов та асистент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, кандидат медичних наук Олександр Воронов. У доповіді відзначено, що летальність при менінгококемії серед дітей в Україні становить 15–17,5%, та серед усіх випадків менінгококемії до 20% можуть бути класифіковані як фульмінантні, які супроводжуються 80–100% летальністю. Було представлено фотознімки клінічних випадків.

Завжди особливий інтерес викликають доповіді зарубіжних гостей. Так, експерт з дитячих інфекційних хвороб з Лікарні Грейт-Ормонд-Стріт (Great Ormond Street Hospital) та почесний викладач в Інституті здоров’я дітей Грейт-Ормонд-Стріт Університетського коледжу Лондона (University College London Great Ormond Street Institute of Child Health), Великобританія, Аласдейр Бамфорд (Alasdair Bamford) підняв тему мікробної резистентності та розповів про стратегії раціонального застосування антибіотиків.

Актуальні теми в галузі дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології

Надалі у рамках пленарного засідання «Дитячі інфекції. Попередити чи перехворіти?» доповідачі піднімуть питання діагностики та лікування пацієнтів з грипом, неврологічними ускладненнями кору, також  отримають рекомендації Центральноєвропейської групи з інформування щодо вакцинації. Особливу увагу заслуговує дискусійний клуб стосовно клінічних аспектів лімфаденопатій. Наприкінці робочого дня програма Конференції  знову повертає всіх присутніх до спалахів кору в Україні та світі.

Науково-практична конференція ще триватиме 2 дні. 17 жовтня учасники розглянуть тяжкі інфекції, але як можливі маркери імунодефіцитів у дітей. Також відбудеться секційне засідання за участю представників ВООЗ, присвячене програмі імунізації після 2020 р. та протипоказанням до проведення вакцинації. Останній день Конференції організатори назвали «Вакцинальна школа», на яку можна потрапити за запрошеннями і де максимально висвітлять аспекти вакцинації.

Подробиці Науково-практичної конференції читайте згодом на шпальтах нашого видання.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Катерина Давіденко,
фото автора