Арсена Жумаділова затвердили на посаді генерального директора ДП «Медичні закупівлі України». Він переміг на відкритому конкурсі та пройшов спецперевірку. Перед цим А. Жумаділов керував відділом корпоративних закупівель ТОВ «Астеліт», а також він має досвід міжнародних закупівель телекомунікаційного обладнання. Новопризначений директор опікувався впровадженням публічних закупівель на посаді голови Біляївської районної державної адміністрації Одеської області.
Як проходили вибори та коментар переможця
Гендиректора ДП «Медичні закупівлі України» відібрали на відкритому конкурсі, в якому взяли участь шість кандидатів. А. Жумаділов уже пройшов спецперевірку і приступив до виконання своїх обов’язків, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України.
«Важливим завданням ДП «Медичні закупівлі України» є акумуляція і застосування найкращих закупівельних практик міжнародних організацій, а також досягнень української системи публічних закупівель задля якомога більш ефективного забезпечення ліками і медичними виробами наших співгромадян», — наголосив А. Жумаділов.
Наразі Україна здійснює закупівлі ліків та медичних виробів через міжнародні організації — Програму розвитку ООН (ПРООН), ЮНІСЕФ та Crown Agents. Прозорі та ефективні процедури закупівель вже дозволили заощадити 40% державних коштів та закупити на зекономлені гроші додаткові ліки для пацієнтів, зазначають у Міністерстві. Успішний досвід України вже перейняли 5 країн.
Історія та перші досягнення ДП «Медичні закупівлі України»
Нагадаємо, торік восени МОЗ України зареєструвало «Медичні закупівлі України» — централізовану закупівельну організацію, що спеціалізується на закупівлі лікарських засобів і медичних виробів. У співпраці з міжнародними партнерами це державне підприємство перебирає всі професійні стандарти і процедури закупівель для розвитку власної спроможності та в подальшому — проведення державних закупівель ліків самостійно.
Крім того, саме ДП «Медичні закупівлі України» створює центр закупівельної експертизи та допомагатиме регіонам підвищувати ефективність використання місцевих видатків на закупівлю ліків і медичних виробів. Перші закупівлі державного підприємства за гроші Глобального фонду дозволили заощадити 34% коштів, зазначають у МОЗ України.
Трансформація системи охорони здоров’я триває. Створення ДП «Медичні закупівлі України» є черговим кроком на шляху впровадження оновленої концепції з реформування системи закупівель лікарських засобів та медичних виробів.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua