Перші підсумки іспиту з основ медицини IFOM

5 липня 2019 о 16:53
6802

Студенти 3-го курсу спеціальності «Медицина» вперше складали міжнародний іспит з основ медицини (International Foundations of Medicine — IFOM) як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). Іспит проходив у 21 закладі вищої освіти протягом 1–3 липня.

Незважаючи на намагання саботувати IFOM у різний спосіб, на складання іспиту з’явилася абсолютна більшість студентів:

  • 88,7% із зареєстрованих студентів прийшли на складання IFOM українською мовою у веб-форматі — громадяни України і невелика частина іноземних студентів, які складали іспит українською;
  • 57,2% із зареєстрованих студентів з’явилися на складання IFOM англійською мовою у веб-форматі — громадяни іноземних країн;
  • 66,4% із зареєстрованих студентів складали IFOM російською мовою у паперовому (бланковому) форматі — громадяни іноземних країн.

Більшість студентів складали іспит 1 липня — більше 8 тис. третьокурсників, 2 липня — понад 3,5 тис., а 3 липня — 750 студентів. Водночас із п’яти університетів, що саботували складання іспиту у перший день, три виявили бажання скласти його на другий день.

Іспит проводився у 21 закладі вищої освіти. Для проведення іспиту у закладах вищої освіти було залучено 345 прокторів, 25 з яких для проведення іспиту у паперовій (бланковій) формі, 320 — для складання іспиту за допомогою комп’ютера.

Як студенти складали IFOM українською мовою у веб-форматі

Найактивніше IFOM складали українською мовою у веб-форматі. Загалом у тестуванні взяли участь 7107 із 8012 зареєстрованих студентів. В основному іспит в цьому форматі складали громадяни України, також була невелика частина іноземних студентів.

У більшості медичних закладів вищої освіти (14 з 21) явка студентів для складання IFOM у комп’ютерному форматі українською мовою становила понад 90%. Найактивніше складали іспит в Запорізькому державному медичному університеті (99,3% студентів), Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького (97,9%), Буковинському державному медичному університеті (97,7%). Показники явки ще у чотирьох закладах вищої освіти (Харківський національний медичний університет, Ужгородський національний університет, Дніпропетровський медичний інститут традиційної та нетрадиційної медицини, Міжнародна академія екології та медицини) коливалися в межах 80–90%. У Сумському державному університеті іспит прийшли складати 65,5% студентів.

Вкрай низькі показники явки лише в двох закладах вищої освіти — в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна (29,7%) та Івано-Франківському національному медичному університеті (21,1%).

Як складали IFOM англійською та російською мовами іноземні студенти

Нижчою була явка іноземних студентів, які складали іспит у паперовій (бланковій) формі російською мовою — 66,4% (284 з 428 студентів). На іспит не з’явився жоден з 54 іноземних російськомовних студентів Сумського державного університету. В Одеському національному медичному університеті тестування російською проходили 2 з 23 зареєстрованих студентів, у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна — 2 з 36. 100% іноземних студентів склали іспит російською мовою у Запорізькому державному медичному університеті та Вінницькому національному медичному університеті.

На проходження IFOM англійською мовою у веб-форматі зареєструвалися 4442 іноземних студенти, а прийшли 2543, тобто 57,2%. Це — найнижчий показник явки. Зовсім не з’явилися студенти Сумського державного університету (0 з 292 зареєстрованих), Чорноморського національного університету імені Петра Могили (0 з 99), Львівського медичного інституту (0 з 58). Також вкрай низькою була явка в Івано-Франківському національному медичному університеті (з’явився 1 студент з 102), Одеському національному медичному університеті (7 студентів з 583), Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна (13 з 601).

Серед іноземних студентів, що складали іспит англійською у веб-форматі, явка понад 90% була в 7 університетах з 21: Запорізький державний медичний інститут (98,7%), Буковинський державний медичний інститут (96,9%), Українська медична стоматологічна академія (95,6%), Дніпропетровська медична академія (93,1), Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (92,1%), Луганський національний медичний університет (91,7%), Вінницький національний медичний університет (91,5%).

Ті студенти, які не з’явилися на складання іспиту без поважних причин, отримають «0» балів і зможуть перескласти іспит за власний кошт у серпні, відповідно до графіку Центру тестування МОЗ України.

Нагадаємо, що IFOM перевіряє рівень професійної компетентності із фундаментальних дисциплін (містить 160 питань) та не має на меті відрахувати студентів. Його завдання розробляються та перевіряються однією з найавторитетніших у світі атестаційних агенцій — Національною радою медичних екзаменаторів США (NBME). В Україні іспит адмініструється Центром тестування при МОЗ України спільно з NBME.

Результати IFOM студенти отримають 6 серпня 2019 р. Позиція МОЗ України залишається незмінною: якість медичної освіти потребує прозорої і чесної оцінки, адже сьогоднішні студенти — майбутні лікарі, які нестимуть відповідальність за здоров’я і життя українського суспільства.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua