«Феофанія» та лікарні НАМН України не мають бути доступними для всіх громадян

20 червня 2019 о 11:15
1236

19 червня 2019 р. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету більшістю голосів підтримав законопроект, який виключає з процесу трансформації системи охорони здоров’я медичні заклади, що підпорядковуються Державному управлінню справами (ДУС) та Національній академії медичних наук (НАМН) України.

Реакція Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України

Позиція МОЗ України залишається незмінною: у результаті трансформації системи охорони здоров’я в Україні має бути створений єдиний медичний простір. Відомчі медичні заклади, у тому числі й Клінічна лікарня «Феофанія» та заклади НАМН України, повинні перейти на принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Кожен українець має право вільно вибирати заклад, у якому він буде лікуватися, а в країні має сформуватися здорова конкуренція за пацієнта, як вважають у Міністерстві.

Що вважають депутати та профільне міністерство

Автори законопроекту — Костянтин Іщейкін (БПП), Ігор Молоток («Воля народу»), Олександр Горбунов, Володимир Шкварилюк (обидва — «Народний фронт») та Іван Крулько («Батьківщина») — відстоюють позицію, що відомчі заклади мають жити за старими принципами і по суті залишатися закладами «для своїх». У профільному міністерстві вважають, що голосування за цей законопроект у Верховній Раді України буде визначальним фактором «еволюції» української влади і покаже, чи готові депутати поставити на перше місце інтереси українців і перейти до чесних прозорих процесів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua