МОЗ України пропонує встановити дефібрилятори у місцях масового перебування людей

19 червня 2019 о 16:47
1458

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України опублікувало для громадського обговорення проект наказу про затвердження вимог щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги. Пропонується, що у всіх людних місцях будуть аптечки з оновленою комплектацією, а де збираються понад 200 людей — додатково автоматичні зовнішні дефібрилятори.

Відповідно до нової класифікації, аптечки поділятимуться на три типи:

  • І рівень (для території, де можлива одночасна присутність не більше тридцяти людей) — вміст цих аптечок знайомий кожному: бинти, лейкопластирі, медичні рукавички, термоковдра та плівка-клапан для проведення штучної вентиляції легень.
  • ІІ рівень (не більше 200 людей — торговельно-розважальні заклади, заклади освіти, будівельні майданчики, автозаправочні станції тощо) — додатково додається механічний засіб для зупинки кровотечі, тонометр та атравматичні ножиці.
  • ІІІ рівень (не більше тисячі людей) — аптечки цього типу, крім вищезазначеного, будуть укомплектовані лікарськими засобами та автоматичним зовнішнім дефібрилятором.

Якщо у місці можуть збиратись одночасно понад тисячу людей (наприклад на НСК «Олімпійському»), буде розміщено декілька наборів із дефібриляторами.

Хто зможе скористатися та як працює дефібрилятор

Дефібрилятор — невеликий апарат, призначений для надання екстреної допомоги при раптовому тяжкому порушенні ритму серця та фібриляції шлуночків. У разі, коли між життям і смертю лише кілька хвилин, вирішальну роль має час. Допомога, надана протягом перших чотирьох хвилин, підвищує шанси на порятунок на 30%. Врятувати людину за допомогою дефібрилятора зможе будь-хто — не обов’язково лікар, але необхідно пам’ятати про безпеку і чітко дотримуватись інструкцій.

Як проводити серцево-легеневу реанімацію з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора не медичним працівникам.

У кожному місці масового перебування людей, обладнаному дефібрилятором, буде визначена відповідальна особа, яка зможе надати допомогу. Працівники проходитимуть спеціальний інструктаж і в разі виникнення екстреної ситуації зможуть надати першу допомогу та скористатися дефібрилятором.

В Україні місця масового перебування людей будуть обладнані саме автоматичними дефібриляторами. Користуватися такими пристроями максимально просто. Вони мають голосове меню-помічник і вмикають заряд лише тоді, коли зафіксують порушення ритму серця. Робота пристрою максимально автоматизована. Місце розташування дефібрилятора буде позначене спеціальною наклейкою — серце із символом електричного розряду на зеленому тлі та абревіатура АЗД (автоматичний зовнішній дефібрилятор) під ним.

Наказ супроводжують нормативні акти, що зобов’яжуть підприємства та інші установи розмістити аптечки з оновленою комплектацією у доступних для відвідувачів місцях. Це дозволить скоротити кількість смертей в метрополітені та інших людних місцях.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua