Національна служба здоров’я України (НСЗУ) створила новий дешборд «Деталізація виписаних рецептів за програмою «Доступні ліки». За його допомогою «Доступні ліки» можна роздивитися в найменших деталях. Наприклад, майже 80% (або 1,3 млн) всіх виписаних електронних рецептів відносяться до категорії серцево-судинних захворювань, 17% — цукровий діабет 2-го типу, 3% — бронхіальна астма.
Також дешборд ілюструє цікавий факт: у містах, селах та селищах міського типу майже однакове процентне співвідношення за категоріями захворювань. Це означає, що люди хворіють однаково, як чоловіки, так і жінки, незалежно від того, мешкають вони у великому місті чи маленькому селі. І урядова програма реімбурсації «Доступні ліки» актуальна і для сільської місцевості, і для міст.
Дешборд містить знеособлені дані щодо кожного виписаного електронного рецепта: на лікування якого захворювання спрямовано кожен виписаний е-рецепт, які саме лікарські засоби призначені, в якому медичному закладі та населеному пункті. А також знеособлені дані про вік, стать пацієнтів, яким призначено той чи інший лікарський засіб за урядовою програмою «Доступні ліки».
За допомогою цих даних можна не тільки роздивитися програму «Доступні ліки» в найменших деталях, а й зробити висновки про її ефективність та соціальну значущість. Наприклад, ми знаємо, що середній вік учасників програми «Доступні ліки» — 67,5 року. Отже, програма забезпечує захист людей похилого віку.
«Усі процеси в оновленій урядовій програмі реімбурсації здійснюються в електронній системі охорони здоров’я. Це дозволяє НСЗУ бачити достовірні дані в режимі реального часу, здійснювати моніторингову та контролюючу функцію та реагувати на них в межах наших повноважень», — прокоментував голова НСЗУ Олег Петренко.
Новий дешборд «Деталізація виписаних рецептів за програмою «Доступні ліки» знаходиться на сайті НСЗУ у розділі «Е-дані». Нагадаємо, зараз на сайті НСЗУ є 7 дешбордів із реальними динамічними знеособленими даними, що регулярно оновлюються. Це є запорукою прозорості діяльності НСЗУ.
Дані відкриті, це означає, що кожен може знайти потрібну інформацію та скористатися будь-яким з онлайн-інструментів на сайті НСЗУ:
- електронна карта місць надання первинної медико-санітарної допомоги;
- електронна карта аптек — учасників урядової програми реімбурсації «Доступні ліки»;
- виплати медичним закладам за договорами з НСЗУ;
- електронні рецепти: виписування та відпуск;
- статуси за медичними та аптечними інформаційними системами в рамках урядової програми реімбурсації «Доступні ліки»;
- стан розгляду заяв про укладення договорів про реімбурсацію;
- деталізація виписаних електронних рецептів за програмою «Доступні ліки».
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами nszu.gov.ua