За 3–5 років ми повинні модернізувати охорону здоров’я і підготуватися до роботи в умовах страхової медицини

25 липня 2011 о 17:18
718

За 3–5 років ми повинні модернізувати охорону здоров’я і підготуватиЯк повідомляло наше видання, 22 липня 2011 р. у місті Хмільник Вінницької області відбулося спільне засідання Колегії Міністерства охорони здоров’я України та робочої групи за напрямом «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ на тему: «Практичні кроки оптимізації медичного обслуговування у пілотних регіонах за підсумками діяльності у першому півріччі 2011 року».

«З 1 вересня 2011 р. ми почнемо реформування в пілотних регіонах — Вінницькій, Донецькій, Дніпропетровській областях та Києві. Наше першочергове завдання — створити струнку систему первинної медичної допомоги. Тому сили і кошти ми будемо концентрувати на цьому рівні. У другу чергу ми будемо розвивати екстрену медичну допомогу», — повідомив міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко на виїзному засіданні Колегії.

Також О. Аніщенко повідомив, що з 2015 р. в Україні можливе запровадження загальнодержавного медичного страхування. «За 3–5 років ми повинні модернізувати охорону здоров’я і підготуватися до роботи в умовах страхової медицини», — зазначив міністр. Він додав, що відповідний закон може бути прийнятий уже в наступному році. «У 2012–2013 роках ми плануємо ухвалити закон про обов’язкове медичне страхування, і вже з 2015–2016 років він почне діяти, але вже на реформованій і зміненій системі охорони здоров’я», — сказав міністр.

Голова державної адміністрації Вінницької області Микола Джига, виступаючи на засіданні Колегії, підтримав рішення уряду щодо визначення області одним із пілотних регіонів стосовно впровадження нових механізмів медичного обслуговування.

Він зазначив, що стан здоров’я сільських жителів Вінниччини потребує виняткової уваги. «Смертність у сільській місцевості у 2 рази вища, ніж у міській. Суттєво зростає смертність сільських жителів у працездатному віці, особливо чоловіків, яких помирає в 4 рази більше, ніж жінок», — повідомив М. Джига.

Він підкреслив, що першочерговим для влади є підвищення рівня надання первинної медичної допомоги. Адже «90% обсягу медичної допомоги сільський житель отримує в закладах первинної медико-санітарної допомоги», — пояснив керівник області.

На сьогодні в області розмежовано надання первинної та вторинної допомоги шляхом створення в усіх районах Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Завдяки цьому у 3 рази збільшено фінансування первинної мережі закладів охорони здоров’я.

«У регіоні функціонує 934 фельдшерсько-акушерських пункти і 186 лікарських амбулаторій. Незважаючи на це, ми поставили завдання до кінця року модернізувати ці заклади і привести їх у відповідність до стандартів якості й доступності обслуговування», — зазначив М. Джига.

Також за кошти обласного бюджету придбано понад 50 машин швидкої допомоги для сільської місцевості.

За матеріалами www.vin.gov.ua