20 липня 2011 р. у Чернігівській обласній державній адміністрації (ОДА) відбулася зустріч заступника голови ОДА з гуманітарних та політико-правових питань Віктора Тканка із представником USAID, директором Проекту розвитку ВІЛ/СНІД-сервісу в Україні Андрієм Гуком. У зустрічі взяли участь начальник управління охорони здоров’я ОДА Галина Василькова, радник з питань інституційної спроможності Марина Ніколко, головний лікар Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Микола Дейкун та секретар Обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Ніна Товчига.
Під час зустрічі В. Тканко і А. Гук підписали Меморандум про співробітництво між Чернігівською ОДА і міжнародною організацією USAID — проект розвитку ВІЛ/СНІД-сервісу в Україні. Головною метою Меморандуму є розвиток місцевих можливостей у сфері планування, координації, моніторингу та оцінки виконання заходів щодо протидії ВІЛ/СНІДу в Чернігівській області шляхом надання інформаційної та технічної допомоги Обласній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Згідно з Меморандумом технічна допомога, що надається проектом, здійснюватиметься за кошти, які надходять від Агентства США з міжнародного розвитку. Термін дії Меморандуму — до 26 вересня 2012 р., але за письмовою згодою двох сторін його можна подовжити.
В. Тканко наголосив, що боротьба із соціально-небезпечними хворобами, насамперед із ВІЛ-інфекцією/СНІДом, є пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку Чернігівської області, питання протидії епідеміям визначені як стратегічно важливі.
«Чернігівська область не є винятком в загальному епідемічному середовищі України. В області зареєстровано 2269 ВІЛ-інфікованих, з них 270 хворих на СНІД. За останні 2 роки відзначається гальмування темпів приросту захворюваності на ВІЛ, однак епідеміологічна ситуація лишається напруженою», — зазначив заступник голови ОДА.
У регіоні діє обласна Програма профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, заходи якої координуються Обласною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при ОДА. Відповідні ради створені у всіх районах та містах області.
Директор Проекту розвитку ВІЛ/СНІД-сервісу в Україні А. Гук поінформував присутніх про реалізацію проекту в Україні. За його словами, проект реалізується в Дніпропетровській, Донецькій, Одеській, Черкаській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Його мета — розширення комплексних профілактичних програм для груп високого ризику в усіх регіонах України шляхом розбудови організаційного, фінансового та програмного потенціалу ВІЛ-сервісних неурядових організацій.
Наприкінці зустрічі В. Тканко подякував представнику міжнародної організації USAID та висловив сподівання, що реалізація проекту на Чернігівщині дасть новий поштовх у профілактиці та боротьбі з ВІЛ-інфекцією/СНІДом.
За матеріалами www.cg.gov.ua