У Стразбурзі (Франція) відбулося 64-те засідання Комітету з питань охорони здоров’я Ради Європи (РЄ) та 3-тє засідання Комітету старших посадових осіб, відповідальних за підготовку 9-ї Конференції міністрів охорони здоров’я.
Нашу країну представляли заступник директора Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України Альона Терещенко та начальник відділу міжнародних договорів, євроінтеграції та систематизації законодавства МОЗ України Жанна Ценілова.
Найпринциповішим питанням порядку денного, якому члени Комітету присвятили найбільшу увагу та час, стало опрацювання тексту проекту Настанови Комітету міністрів РЄ щодо дружньої до дитини охорони здоров’я. Експерти ретельно вивчили кожне зауваження з урахуванням коментарів країн, внесли необхідні правки до проекту майбутнього програмного документу, який на багато років для 47 держав — членів РЄ — стане основним документом для стратегічного планування та практичної імплементації заходів, орієнтованих на розбудову систем охорони здоров’я, дружніх до дитини.
У рамках обговорення питання порядку денного «План дій Ради Європи для України на 2008–2011 роки» представниками України озвучені пріоритети головування України в Комітеті міністрів РЄ та зроблено презентацію (moz.gov.ua/ua/portal/pre_20110704_0.html) концепції національного заходу в рамках головування України в Комітеті міністрів РЄ «Забезпечення прав дітей на охорону здоров’я», який відбудеться 12 жовтня 2011 р. у Києві.
Україна отримала позитивні відгуки як від керівника відділу охорони здоров’я Комітету з питань охорони здоров’я РЄ, так і від представників держав — учасниць 64-го засідання Комітету з питань охорони здоров’я РЄ — щодо актуальності проведення національного заходу в рамках головування України в Комітеті міністрів РЄ.
Прим. ред.: Забезпечення прав дітей на охорону здоров’я є однією з восьми Цілей Розвитку Тисячоліття (ЦРТ), прийнятих країнами — членами Організації Об’єднаних Націй у 2000 р., а саме четвертою ЦРТ — скорочення дитячої смертності (дітей віком молодше 5 років) у 2015 р. у Європейському регіоні до показника — 11 на 1000 живонароджених.
З метою забезпечення права дитини на охорону здоров’я МОЗ України здійснює роботу у таких напрямках:
- Забезпечення високої якості стаціонарної допомоги дітям, інтегрованого ведення хвороб дитячого віку в закладах первинної ланки (включаючи комп’ютерні методики «Integrated Management of Childhood Illness» — «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку» для адаптації та навчання) і допомоги у розвитку дитини в ранньому віці.
- Забезпечення високих стандартів надання допомоги підліткам у клініках, дружніх до молоді.
- Проведення аудитів материнської смертності та підвищення якості допомоги у період вагітності та народження дітей.
За матеріалами www.moz.gov.ua