Відбулася підготовка наставників з лікування хіміорезистентного туберкульозу

15 квітня 2019 о 17:03
689

10–11 квітня 2019 р. у Києві відбувся тренінг «Підготовка клінічних наставників у рамках впровадження оновлених режимів лікування хіміорезистентного туберкульозу на регіональному рівні». Захід організував Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ України за підтримки гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Від ЦГЗ участь у тренінгу взяли Яна Терлеєва, Юрій Варченко, Ольга Зайцева, Наталя Кампос (відділ координації програм лікування туберкульозу), Ольга Аврамченко (відділ координації освітніх програм), а також консультант Центру з наставництва Наталія Філонова.

Основні питання, які розглядали під час навчання:

  • роль та завдання клінічного кураторства у якісному наданні послуг з лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз під час впровадження в Україні оновлених режимів лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз відповідно до сучасних рекомендацій ВООЗ;
  • основні принципи хіміотерапії хворих на хіміорезистентний туберкульоз згідно з рекомендаціями ВООЗ від 2019 р.;
  • алгоритм діагностики — принципи швидкого розподілу хворих та особливості врахування результатів діагностичних методів;
  • алгоритм призначення скорочених та індивідуалізованих режимів лікування;
  • активний моніторинг безпеки використання нових протитуберкульозних препаратів.

Відбулися практичні відпрацювання

Із залученням представника Національного інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського Наталії Литвиненко було відпрацьовано на практиці комплексну інтерпретацію результатів лабораторного, рентгенологічного, інструментального та клінічного дослідження, планування тактики ведення, прогнозування результатів лікування.

Окрім того, було розглянуто клінічні випадки мультирезистентного туберкульозу/туберкульозу з розширеною резистентністю (ситуаційні завдання, робота в групах).

Підбито підсумки роботи за рік

Минулого року також був підготовлений пул наставників, і тепер учасники тренінгу обговорили підсумки їхньої роботи й визначили подальші кроки для покращення цього напрямку.

Про наставництво

Я. Терлеєва, завідувач відділу координації програм лікування туберкульозу ЦГЗ, зазначила: «Наставництво — це відносини, в яких більш досвідчена чи обізнана людина допомагає менш досвідченій засвоїти певні компетенції. Наставником називають особу, яка передає знання і досвід. У західній традиції таку особу називають ментором (mentor) — за іменем легендарного наставника сина Одіссея Телемаха. За результатами цього заходу в 20 регіонах підготовлено клінічних наставників з питань ведення туберкульозу зі стійкістю до протитуберкульозних препаратів, які в менш формальній обстановці зможуть надавати організаційну допомогу менш досвідченим фахівцям на регіональному рівні — і таким чином швидше передаватимуть знання широкому колу фахівців у межах регіону. Це один із інструментів, який застосовують зараз для підготовки країни до повномасштабного впровадження інноваційних протитуберкульозних препаратів (бедаквіліну і деламаніду)».

На травень запрошують до участі в тренінгу нових лікарів

На травень 2019 р. заплановано підготовку нової групи, тож ЦГЗ запрошує до участі у тренінгах лідерів, професіоналів у сфері протидії туберкульозу з добрими комунікаційними навичками, які хочуть стати наставниками.

Нагадаємо, для вирішення проблем подолання туберкульозу в Україні влада залучатиме медиків.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами phc.org.ua