Медична освіта: затверджено порядок присудження ступеня доктора філософії

7 березня 2019 о 14:07
1598

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 167 Уряд затвердив Порядок проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії.

Про що документ

Зазначений Порядок регулює питання присудження ступеня доктора філософії разовими спеціалізованими вченими радами закладів вищої освіти та наукових установ, встановлення вимог до рівня наукової кваліфікації осіб, які здобувають ступінь доктора філософії, утворення зазначених рад та скасування їх рішень.

Передбачено, що спеціалізована вчена рада утворюється Міністерством освіти і науки (МОН) України у складі голови та чотирьох членів ради — двох рецензентів і двох опонентів із правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації особи, яка здобуває ступінь доктора філософії, з метою присудження їй зазначеного ступеня.

Здобувачі, яким присуджено відповідно до затвердженого Порядку ступінь доктора філософії, одержать дипломи доктора філософії державного зразка.

У разі виявлення порушення спеціалізованою вченою радою вимог затвердженого Порядку МОН України скасовує рішення ради про присудження ступеня доктора філософії.

Боротьба з академічним плагіатом

Виявлення МОН України академічного плагіату в захищеній дисертації є підставою для позбавлення на два роки наукового керівника права участі у підготовці здобувачів, позбавлення голови та членів ради на два роки права участі в атестації здобувачів.

Експеримент триватиме до 31 грудня 2020 р. Також він припиняється у разі затвердження в установленому Законом України «Про вищу освіту» порядку присудження наукових ступенів спеціалізованими вченими радами закладів вищої освіти (наукових установ) та набрання ним чинності.

Коментар Лілії Гриневич

«За законом нормативно-правову базу для захисту докторів філософії має розробити Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Зараз воно тільки починає свою роботу і потребує на це певного часу. Однак ми розуміємо, що вже є ті люди, які готові захищати дисертації за новими PhD-програмами, і вони не повинні чекати весь цей час. Саме тому ми починаємо експеримент, що передбачає створення разових вчених рад для атестації докторів філософії. У Постанову Уряду ми заклали його проведення до кінця наступного року — цього часу Агентству має вистачити, щоб, зокрема, підготувати та впровадити новий порядок присудження наукових ступенів. Якщо цей порядок буде раніше, то й експеримент ми зможемо припинити достроково», — пояснила міністр освіти і науки Л. Гриневич.

Докладно про медичну освіту

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами mon.gov.ua, www.kmu.gov.ua