Трансплантація в Україні: як вона розвиватиметься

25 лютого 2019 о 11:06
579

22 лютого 2019 р. у Києві в рамках Міжнародної конференції «Актуальні питання розвитку трансплантології в Україні» відбувся брифінг за участю лікарів, представників Міністерства охорони здоров’я, правоохоронців і пацієнтів, присвячений проблемам трансплантації.  Учасники заходу обговорили труднощі, які є зараз, та можливості об’єднати зусилля для запуску трансплантації в Україні.

«Єдина державна інформаційна система трансплантації вже на фінальному етапі розробки. До кінця березня 2019 р. розробники мають завершити створення системного продукту. З квітня ми плануємо розпочати його тестування та наповнення. Міністерство охорони здоров’я прагне до 2020 р. розробити чіткий алгоритм, створити необхідний фундамент та правила, завдяки яким донорство після смерті стане реальністю. Через три роки ми прагнемо, щоб кількість трансплантацій в Україні збільшилася щонайменше вдвічі», — повідомив Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я України.

Крім активної роботи над створенням Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, Міністерство охорони здоров’я України працює над іншими важливими процесами для запуску трансплантації. 15 лютого в Україні офіційно затверджено професію «трансплант-координатор» — її внесено до класифікатора професій. Наразі перша група майбутніх трансплант-координаторів вже завершує навчання на базі Запорізької медичної академії післядипломної освіти.

Для розбудови трансплантації було обрано 4 центри: Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова та Запорізьку обласну лікарню — для органної трансплантації; Національний інститут раку та Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» мають стати прикладом для розвитку трансплантації кісткового мозку. Саме для розвитку цих центрів виділено майже 50 млн грн. Ці кошти спрямовані на закупівлю сучасного медичного обладнання, яким наразі займається міжнародна організація Crown Agents.

Серед клінічних та організаційних питань розбудови трансплантології не менш важливим є налагодження діалогу між лікарями, пацієнтами, органами влади та популяризація культури донорства. Громадська організація «Всеукраїнська платформа донорства «іDonor», яка спільно з Міністерством охорони здоров’я України стала організаторами конференції, має на меті стати цією платформою.

«Розвиток трансплантації в Україні — це можливість рятувати в декілька разів більше людей, ніж зараз рятують в іноземних клініках. Діяльність громадської організації «іDonor», зокрема проведення подібних конференцій, має стати каталізатором цих змін і наблизити можливість рятувати українців в Україні», — розповіла Ірина Заславець, голова ГО «Всеукраїнська платформа донорства «іDonor».

Підписуйтеся на нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua