За допомогою швидких тестів на ВІЛ за останні три роки кількість виявлених ВІЛ-позитивних осіб збільшилася з 2665 до 7800. Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України та наголошують, що більше третини всіх людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом (34,1% від загальної кількості), дізналися про свій статус саме завдяки швидкому тестуванню.
Про профілактичні програми із застосуванням швидких тестів
Це свідчить про високий рівень довіри громадськості до анонімних швидких тестів і їхніх результатів.
Профілактичні програми з використанням швидких тестів націлено передусім на ключові групи щодо інфікування ВІЛ та пацієнтів із клінічними проявами захворювання.
Безкоштовні швидкі тести на ВІЛ є в усіх регіонах України, підконтрольних уряду. Протестуватися можна у спеціальному центрі або ж у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Тестування триває близько 15 хв, з яких 10 хв — очікування результату.
Якщо ВІЛ-інфекцію діагностувати вчасно, можна зберегти якісне та повноцінне життя шляхом антиретровірусної терапії. Україна повністю забезпечує безкоштовним лікуванням усіх хворих на ВІЛ.
У Центрі також нагадують, що більше 40% ВІЛ-інфікованих українців не знають про свій статус.
Де пройти швидкі тести
Підписуйтеся на нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами phc.org.ua