У Національній службі здоров’я України (НСЗУ) повідомляють, що протягом тижня відбулися три експертні круглі столи з обговорення стандартів для послуг, які увійдуть у програму «Безкоштовна діагностика».
Без досвіду клініцистів — ніяк
«Ми розуміємо важливу роль активного залучення всіх учасників реформи у обговорення подальшої трансформації системи охорони здоров’я, — привітав медичних експертів голова НСЗУ Олег Петренко. — Ваша думка дуже важлива для нас. Для досягнення успіху ми маємо об’єднати вузькоспеціалізований практичний досвід клініцистів та широкий контекст, в якому зараз працює НСЗУ».
В обговоренні взяли участь 35 експертів
35 експертів, практиків з різних галузей спеціалізованої та амбулаторної вторинної допомоги, як приватних, так і великих комунальних клінік, з різних регіонів України зустрічалися із представниками Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) та НСЗУ для обговорення стандартів послуг у трьох важливих напрямках:
>Усім експертам були поставлені такі питання:
– Якою є реальна потреба в цих послугах?
– Чи є обрані послуги не тільки результативними, але й економічно ефективними?
– Як НСЗУ може переконатися, що заклад-партнер надає послуги належного рівня?
– Наскільки високим має бути їх стандарт в українських реаліях обмежених ресурсів?
Стандарти послуг у рамках програми «Безкоштовна діагностика» уже в процесі формування
Стандарти, що описують мінімальний обсяг медичної послуги, — вже в процесі формування. Експертна група розробить та подасть їх на затвердження до МОЗ до 15 березня 2019 р.
Раніше ми повідомляли, що НСЗУ розпочала відкритий конкурс на посади позаштатних експертів з клінічних питань.
Якщо ви бажаєте долучитися до команди позаштатних медичних експертів НСЗУ, просимо заповнити реєстраційну форму за посиланням.
Прийом заявок триватиме до 5 лютого 2019 р. У лютому 2019 р. для відібраних кандидатів відбудеться дводенна навчальна конференція у Києві.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.facebook.com/nszu.ukr