Наприкінці 2018 р. набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 31.10.2018 р. № 1973 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 грудня 1997 року № 359».
Які зміни вносяться?
До «Положення про порядок проведення атестації лікарів», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 грудня 1997 р. № 359, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 1998 р. за № 14/2454 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 2 жовтня 2015 р. № 650), вносяться такі зміни:
- пункт 11 розділу III доповнено новими абзацами такого змісту:
«До стажу роботи для атестації за спеціальністю «Фізична та реабілітаційна медицина» зараховуються періоди роботи на посадах лікаря з лікувальної фізкультури, лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, лікаря-фізіотерапевта.
Лікарям, призначеним на посади лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, кваліфікаційна категорія може бути присвоєна після трьох років роботи на цій посаді з урахуванням стажу роботи та кваліфікаційної категорії за лікарськими спеціальностями: «Лікувальна фізкультура», «Лікувальна фізкультура та спортивна медицина» та «Фізіотерапія».»;
- абзац другий пункту 16 розділу III після слова «Оновлення» доповнено словами та цифрами «не менше 1/3».
Номенклатуру лікарських спеціальностей, затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 грудня 1997 р. № 359 «Про подальше удосконалення атестації лікарів», зареєстровану в Міністерстві юстиції України 14 січня 1998 р. за № 15/2455, доповнити після пункту 118 новим пунктом 119 такого змісту:
- «119. Фізична та реабілітаційна медицина».
У зв’язку з цим пункти 119–123 вважати відповідно пунктами 120–124.
Про атестацію лікарів
Нагадаємо, що Положення про порядок проведення атестації лікарів визначає механізм її проведення з метою оцінки професійного рівня та складності виконуваних робіт, відповідності кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам. Атестація лікарів спрямована на удосконалення діяльності закладів охорони здоров’я усіх форм власності щодо подальшого поліпшення надання медичної допомоги населенню.
Основними завданнями атестації лікарів є визначення рівня професійної підготовки лікарів та можливості подальшого використання спеціалістів, підвищення їх кваліфікації.
Види атестації лікарів:
- атестація на визначення знань і практичних навиків з присвоєнням (підтвердженням) звання «лікар-спеціаліст»;
- атестація на присвоєння кваліфікаційної категорії;
- атестація на підтвердження кваліфікаційної категорії.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами zakon.rada.gov.ua