У Міністерстві освіти і науки України повідомляють, що з 8 до 31 січня 2019 р. кожен охочий може зареєструватися на пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) — така можливість відкрита на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Тестування відбудеться 16 та 23 березня.
Про пробне ЗНО
Участь у пробному ЗНО не є обов’язковою, кожен може долучитися за власним бажанням. Його результати не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не впливають на конкурсний бал під час вступу.
Пробне ЗНО проводиться для того, щоб учасники ознайомилися з процедурою тестування, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до робочого місця тощо.
Як пройти пробне ЗНО
Щоб пройти пробне оцінювання, необхідно створити особистий кабінет на сайті відповідного регіонального центру. Ознайомитися з переліком центрів та закріплених за ними областей можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Пробне ЗНО є платним
Слід підкреслити, що проходження пробного ЗНО є платним. Після реєстрації учасники отримають квитанції для оплати тесту. Вартість кожного тестування визначає регіональний центр оцінювання якості освіти.
Після оплати учасники отримають електронне запрошення-перепустку. У ній будуть вказані час і місце проведення оцінювання.
Пробне ЗНО відбудеться з таких предметів:
- 16 березня — з української мови і літератури;
- 23 березня — з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета. Результати будуть оприлюднені у кабінетах учасників до кінця березня.
Важливо зазначити, що реєстрація на пробне тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО.
У Міністерстві також нагадують, що наприкінці грудня набули чинності Умови прийому до закладів вищої освіти на 2019 р.
Відповідно до них для вступу на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 р., окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов зараховуватимуть лише сертифікати 2018 та 2019 р. Вступник може подати сертифікати в будь-якій зручній йому комбінації.
Нагадаємо, у 2018 р. мінімальний прохідний бал ЗНО для вступу до вищих медичних навчальних закладів було встановлено на рівні 150.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами mon.gov.ua