Епідемія грипу розпочалася. За минулий 49-й тиждень 2018 р. (03–09.12.2018) показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідеміологічний поріг, як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.
Показники захворюваності
Показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 528,2 на 100 тис. населення, що на 1,8% більше епідемічного порогу по Україні. Епідемічні пороги перевищені в областях: Харківській — на 23%, в Житомирській, Сумській та Київській — на 12%, в Донецькій — на 1,1%.
- Протягом звітного тижня на грип та ГРВІ захворіли 203 335 осіб, із них 67,3% — діти віком до 17 років. Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед дорослих та дітей до 17 років підвищився на 2,6 та 6,7% відповідно.
- Одна людина померла внаслідок грипу.
- Досліджено 101 зразок матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип, у 27 випадках визначено РНК вірусів грипу типу А.
- В Україні спостерігається середня інтенсивність епідемічної активності грипу і ГРВІ та регіональне географічне поширення.
- З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 127 196 людей.
Як не захворіти
Щорічне щеплення від грипу — це найкращий спосіб:
- знизити ризик захворіти на грип;
- знизити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.
Цього року доступні дві вакцини проти грипу: вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від 3 років, а «Джісі Флю» — від 6 міс.
Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у Національному календарі щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за рахунок місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.
Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.
Доказові дані щодо ефективності вакцинації від грипу.
Клінічний протокол лікування грипу.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua