Реформа екстреної медичної допомоги, як ми вже повідомляли, розпочнеться у 2019 р.
У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України наголошують, що завдяки створенню і модернізації об’єднаних диспетчерських служб по всій країні диспетчери екстреної допомоги менше часу витрачатимуть на обробку викликів, а до пацієнта виїжджатиме та машина, яка знаходиться найближче до адреси виклику.
У 2019 р. за кошти державного та місцевих бюджетів будуть створені нові об’єднані диспетчерські служби у Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях, а інших регіонах — оновлені та модернізовані.
Для чого це робиться?
Запровадження об’єднаних диспетчерських служб означає, що кожен українець зможе зателефонувати на єдиний номер 103 і бути впевненим, що за необхідності до нього буде направлена найближча машина швидкої допомоги — навіть якщо вона буде з іншого району. Крім того, створення сучасних диспетчерських служб дозволяє:
- зменшити час обробки виклику: від 3–5 хв до 1 хв — у 90% випадків;
- виконати норматив доїзду на екстрені випадки — до 10 хв у містах і до 20 хв — у сільській місцевості;
- в середньому на 20% зменшити пробіг автомобілів екстреної медичної допомоги;
- зібрати актуальну і достовірну статистику, яку можна аналізувати для поліпшення надання екстреної допомоги.
Регіональні оперативно-диспетчерські служби зможуть підключатися та обмінюватися даними із системою «Централь 103» і запроваджувати сучасні протоколи обробки викликів.
МОЗ України звертається до місцевої влади
МОЗ України закликає місцеву владу сприяти Центрам екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у створенні сучасних диспетчерських служб. Саме від цього залежить, наскільки якісною та швидкою буде екстрена медична допомога у кожному регіоні України.
Читайте також про досвід створення об’єднаної диспетчерської у місті Києві.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua