Безпека праці медичних працівників є актуальним питанням для України. Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) підписало Меморандум про співпрацю з Національною поліцією України, щоб забезпечити захист медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків та створити безпечні умови їхньої роботи.
Ситуація із безпекою медичних працівників
Упродовж 2013–2017 рр. в Україні зареєстровано 543 злочини, вчинені проти життя і здоров’я медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків. Троє медиків померли. Лише за минулий рік зафіксовано 152 випадки, коли жертвами ставали лікарі, медсестри та інші медичні працівники. А насправді ця цифра є значно більшою — дуже часто при легких тілесних ушкодженнях медики не звертаються до правоохоронних органів через брак часу, коштів на отримання належної правової допомоги для захисту своїх прав тощо.
Що дасть підписання Меморандуму
Меморандум — це початок тісної співпраці між МОЗ України та Нацполіцією і відпрацювання дієвих способів для захисту медичних працівників.
У співпраці будуть шукати можливості для запровадження:
- практики супроводу медичного працівника, за його зверненням, представниками Національної поліції України. Тобто за проханням медика поліцейський буде супроводжувати його на потенційно небезпечний виклик, щоб створити безпечні умови надання медичної допомоги пацієнту та усунути загрози для життя та здоров’я медпрацівника,
- кримінальної відповідальності фізичних осіб за протиправні дії: погрози, нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, посягання на життя, захоплення в заручники медичних працівників під час надання медичної допомоги.
Уже сьогодні, 1 жовтня 2018 р., відбудеться перша робоча зустріч фахівців МОЗ України, під час якої обговорять практичні кроки щодо втілення намірів у Меморандумі в життя.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua