З початком осені стартує і грибний сезон. Міністерство охорони здоров’я України нагадує, як вберегтися від отруєння грибами і що робити при підозрі на отруєння.
Краще не їсти дикорослі гриби взагалі
Найдієвіша порада, яка стовідсотково вбереже вас від отруєння грибами, — відмовтеся від споживання дикорослих грибів. Абсолютно протипоказане споживання грибів для дітей віком до 12 років, жінок у період вагітності та грудного вигодовування, людей літнього віку.
Якщо дикорослих грибів дуже хочеться
Якщо ви не можете виключити дикорослі гриби зі свого раціону, то хоча б не купуйте їх на стихійних ринках, а якщо збираєте гриби самотужки, не беріть підозрілі гриби, занадто молоді чи старі й такі, що ростуть поблизу трас, підприємств, забруднених територій.
Правило «однієї доби»
Щоб уникнути отруєння грибами, користуйтеся правилом «однієї доби»: готуйте гриби протягом першої доби після збирання (відварюйте щонайменше тричі по 30 хв) і зберігайте приготовлені гриби не більше доби.
Симптоми отруєння грибами
При появі хоча б одного із симптомів отруєння грибами — негайно звертайтеся до лікаря! Основні ознаки отруєння грибами — це нудота, блювання, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), поява галюцинацій та марення.
Докладніше про профілактику отруєння грибами та першу допомогу.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua