У ході медичної реформи всі заклади первинної допомоги мають отримати належне фінансування.
Що зроблено Урядом
Кабінет Міністрів України забезпечив фінансування закладів первинної допомоги, що не уклали договорів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), в IV кварталі 2018 р. за механізмом медичної субвенції.
У зв’язку із трансформацією фінансування охорони здоров’я цього року медична субвенція на первинну медичну допомогу була передбачена лише на півроку. Уряд своїм розпорядженням вніс зміни до Державного бюджету, перерозподіливши бюджетні кошти між двома програмами — 1 млрд 36 млн грн. перевів із програми капітації на програму субвенції. Це дозволить профінансувати заклади, які поки що не уклали договорів із НСЗУ, зокрема забезпечити виплату заробітної плати медичним працівникам.
Що має зробити місцева влада
Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали ті заклади, які ще не увійшли у реформу.
Нагадаємо, медичні заклади первинної допомоги, які підписали договори з НСЗУ, перейшли на механізм прямих оплат від Служби за надані пацієнтам послуги вже з 1 липня 2018 р. Вони переважно отримали більше коштів, порівняно з оплатою за субвенцією, значна частина медичних закладів — вдвічі більше. Це дозволило підвищити зарплати лікарям.
149 комунальних закладів охорони здоров’я, що на початку червня уклали договори з НСЗУ, з липня уже отримують кошти за обслуговування пацієнтів. З жовтня 2018 р. на оплати Служби за тарифами перейдуть ще 389 комунальних медичних закладів. Отже, майже половина закладів, що надають первинну допомогу, фінансуватимуться за моделлю «гроші йдуть за пацієнтом».
Загалом за три місяці НСЗУ виплатила закладам охорони здоров’я 819,8 млн грн. за обслуговування пацієнтів.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua