Інформація про наявність ліків у лікарнях та необхідність додаткових закупівель має бути відкритою і доступною для кожного пацієнта. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 5 вересня 2018 р. під час засідання Уряду. З 1 вересня за дорученням Глави Уряду всі лікарні мали розмістити на своїх сайтах інформацію про ліки. Втім, за даними Міністерства охорони здоров’я України, лише три області виконують доручення сумлінно. Саме тому увага до ситуації потрібна максимальна.
Володимир Гройсман про медичну реформу
«Ми почали змінювати первинну ланку (надання медичної допомоги). І те, що 16 млн громадян уклали договори з лікарями, доводить — через півроку ситуація на первинці буде кращою. Ми запровадили програму «Доступні ліки». Більше 25 млн людей отримали рецепти на ліки від хронічних захворювань. Цим шляхом треба йти і вдосконалюватися, — сказав В. Гройсман. — Наступний крок — лікування у лікарнях. Нещодавно я проводив велику нараду, де ми обговорювали проблему наявності ліків і звертали увагу на те, що ліки закуповуються, а приходить пацієнт до лікарні — і йому виписують рецепт. При цьому перевірити — чи наявні ліки в лікарні — неможливо. Тож необхідно відкрити інформацію».
Там, де не вистачає ліків, проводитимуть додаткові закупівлі
Глава Уряду наголосив, що після публікації Державна аудиторська служба перевірить її актуальність, а далі ухвалюватимуться рішення про додаткові закупівлі.
«Якщо працювати якісно і професійно — буде результат. Даємо доручення — перевірити кожну область щодо наявності ліків. А далі необхідно пришвидшити створення нової загальнодержавної системи, яка «підтягуватиме» дані й дозволятиме розподіляти ліки, — сказав В. Гройсман. — Відсутність контролю дозволяє зловживати. Люди приходять і запитують, де ж доступні ліки. А вони на складах лежать. Тож доручаю розпочати і тут роботу».
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами kmu.gov.ua