Підняти зарплати лікарям та підвищити якість медичної допомоги — таке завдання поставив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій під час щопонеділкової наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.
Стан автономізації медичних закладів
Ще одним важливим питанням, яке обговорювалось у ході наради, стало те, що із 47 закладів первинної медичної допомоги області на комунальні неприбуткові підприємства (КНП) перетворено 44. Таким чином три заклади не внесено як КНП до Державного реєстру фізичних та юридичних осіб. Це Чернятинська амбулаторія загальної практики — сімейної медицини, Жданівський центр первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) та Шаргородський центр ПМСД. Термін їх перетворення спливає 2 вересня 2018 р., таким чином для цих закладів буде проблематично укласти до кінця року угоди із Національною службою здоров’я України, і, відповідно, вони не отримуватимуть належного фінансування. У свою чергу, це тягне за собою те, що лікарі, які працюють у цих лікарнях, не отримуватимуть підвищену заробітну плату.
Приписна кампанія
Інформуючи про ситуацію із медичною реформою, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Надія Марусяк повідомила, що станом на сьогодні в області підписано 917 700 декларацій. Таким чином, протягом останнього тижня підписано понад 24 тис. декларацій.
«Хочу додати, що лікарі почали їхати в село. І тепер не пацієнт шукає лікаря, а лікар шукає пацієнтів. Звісно, це пов’язано з тим, на скільки підвищилися заробітні плати лікарів первинної ланки. Адже чим більше пацієнтів у лікаря, тим вищу заробітну плату він отримає», — додала Н. Марусяк.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами vin.gov.ua