Проект «Лікар у Вашому домі», який стартував у столиці у листопаді 2017 р., наразі запрацював у всіх районах Києва. Про це повідомив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник. Тож відтепер ще більше людей зможуть у зручному форматі проконсультуватися із медиками, пройти елементарні тести на визначення індексу здоров’я (виміряти окружність талії, дізнатися про оптимальну для себе масу тіла тощо), пройти експрес-діагностування для виявлення на початковій стадії захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету.
«Для цього необхідно лише ознайомитися із графіком роботи наметів «Лікар у вашому домі» та обрати найближчий до себе», — розповів М. Поворозник.
Для чого було запроваджено проект
Він нагадав, що проект «Лікар у Вашому домі» запроваджено як додаткову можливість для мешканців столиці подбати про своє здоров’я. А щоб охопити якомога більше киян, реалізується він у двох паралельних напрямах. По-перше, у визначених місцях із високим рівнем соціальної активності (наприклад торгові центри) працюють стаціонарні пункти «Лікар у Вашому домі».
Допомога малозахищеним верствам населення
Другий вектор проекту розраховано на інвалідів, дітей із малозабезпечених сімей, соціально неблагополучні родини, осіб, які не здатні до самообслуговування та потребують постійної сторонньої допомоги. Таких людей лікарі проекту спільно із соціальними працівниками відвідують удома, надаючи необхідну допомогу.
«У якості пілотного варіанта проект близько трьох місяців відпрацьовувався у Подільському районі столиці. За цей час лікарі проконсультували понад 1500 осіб. У багатьох із них було виявлено різні проблеми — із артеріальним тиском, цукром у крові, холестерином чи надмірною масою тіла. Усіх їх скеровано до медзакладів на дообстеження та лікування. Крім того, 185 сімей мультидисциплінарні бригади відвідали вдома», — зазначив М. Поворозник.
Кияни мало турбуються про своє здоров’я
Він зауважив, що, на жаль, дуже багато людей відкладають питання власного здоров’я «на потім». Комусь не вистачає часу на себе, хтось боїться, що навіть елементарні обстеження потребують грошей, а є і такі, хто просто не розуміється на важливості раннього виявлення та профілактики захворювань.
«Це не просто помилковий, це небезпечний підхід до власного здоров’я. Дбайте про себе, консультуйтеся із фахівцями, регулярно контролюйте стан свого організму та будьте здорові!», — закликав М. Поворозник.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами health.kievcity.gov.ua