Набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України від 18.05.2018 р. № 947 «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні». У МОЗ України повідомляють, що оновлення в календарі стосуються вакцинації проти гепатиту В та туберкульозу. Новації в календарі базуються на міжнародному досвіді проведення імунізації, а також відповідають рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Щодо вакцинації проти туберкульозу
Діти отримуватимуть єдине щеплення БЦЖ проти туберкульозу на 3–5-ту добу. Це доказово обґрунтований підхід з доведеною ефективністю. Такий підхід відповідає рекомендаціям ВООЗ та визнаний світовою медичною спільнотою.
Щодо вакцинації проти гепатиту В
Відтепер другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме у другий місяць життя. Це дозволить у майбутньому використовувати комбіновану багатокомпонентну вакцину, що зменшить кількість візитів на вакцинацію у перший місяць життя дитини.
Таким чином, національний Календар профілактичних щеплень в Україні відтепер відповідає досвіду країн Європи, де вакцинація проти гепатиту В збігається або поєднується з імунізацією проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту у дітей (у 2 та 6 міс).
Такий підхід є доцільним та науково обґрунтованим і допомагає збільшити частку дітей, щеплених своєчасно.
Нагадаємо, наразі в Україні обов’язковою є вакцинація дітей від 10 небезпечних хвороб:
- гепатиту В;
- туберкульозу;
- поліомієліту;
- дифтерії;
- кашлюку;
- правця;
- гемофільної інфекції;
- кору;
- краснухи;
- епідемічного паротиту.
Усі вакцини для дітей, необхідні для імунізації згідно з національним Календарем профілактичних щеплень, передані в регіони та доступні безоплатно в закладах первинної медичної допомоги України. Всі ці вакцини є якісними, ефективними та безпечними, прекваліфіковані ВООЗ. Деякі вакцини є однокомпонентними (захищають від одного захворювання), інші — багатокомпонентними (захищають від двох чи більше захворювань одночасно). Вакцини, які одержуються для України за кошти державного бюджету, закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua