19 червня 2018 р. народні депутати України — члени Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я (далі — Комітет) під час чергового засідання розглянули законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним, та ухвалили такі рішення:
- рекомендувати за результатами розгляду Верховною Радою України у першому читанні прийняти за основу такі проекти законів: про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безпечних умов надання медичної допомоги (р. № 6311); про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту мирних (цивільних) громадян, які стали інвалідами внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів (р. № 7046); про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни (р. № 7069-1); про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» щодо права на пільгове санаторно-курортне лікування членів сімей померлих (загиблих) військовослужбовців (р. № 7469); про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та недоторканості малолітнього (малолітньої) (р. № 6151);
- за основу та в цілому — проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення назв закладів охорони здоров’я (р. № 8407);
- повернути на доопрацювання суб’єктам права законодавчої ініціативи законопроекти про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту мирних (цивільних) громадян, які стали інвалідами внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів (р. № 7046-1) та про внесення змін до статті 46 Закону України «Про запобігання корупції» щодо внесення до декларації даних про лікування та/або навчання осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та їх близьких осіб (р. № 6434).
Медичне забезпечення Операції об’єднаних сил
Розглянувши за зверненням президента Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова Геннадія Друзенка питання про стан медичного забезпечення в районах проведення Операції об’єднаних сил та доцільність подальшого залучення цивільних медиків-добровольців для надання медичної допомоги в районах проведення Операції об’єднаних сил, народні депутати прийняли рішення звернутися до Генерального штабу Збройних сил України з настійним проханням терміново затвердити порядок залучення працівників закладів охорони здоров’я до проведення Операції об’єднаних сил, зокрема у рамках проекту «Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова».
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами komzdrav.rada.gov.ua