15 травня 2018 р. Денис Мацуй офіційно зайняв пост генерального директора Державного підприємства (ДП) «Електронне здоров’я».
Хто такий Д. Мацуй
Нагадаємо, Д. Мацуй став переможцем на відкритому конкурсі на посаду голови ДП «Електронне здоров’я», на якому як спостерігачі були присутні представники громадськості та бізнесу, і який відбувся 15 березня 2018 р. у Києві. Д. Мацуй має понад 11 років досвіду у сфері інтернет-технологій, стратегічного планування та управління. Крім того, він спеціаліст в організаційному менеджменті, веденні проектів, запуску нових продуктів та послуг. До 2017 р. він був директором з маркетингу та комерційним директором компанії «OpsWay», що працює на глобальному ринку.
Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України, впродовж останніх двох місяців Д. Мацуй був активно залучений до роботи системи «Електронне здоров’я». За цей час йому вдалося налагодити комунікацію та співпрацю з державними органами (зокрема — МОЗ України та Національною службою здоров’я України), розробниками системи, представниками медичних інформаційних систем та міжнародними експертами.
Коментар генерального директора ДП «Електронне здоров’я»
«Сьогодні перед ДП стоїть відповідальна місія із розбудови якісної електронної системи — одного із найголовніших інструментів у трансформації системи охорони здоров’я. Cаме через електронну систему буде забезпечено принцип «гроші ходять за пацієнтом», а в подальшому — будуть обліковуватися проліковані випадки, аби змінити систему фінансування на вторинній та третинній ланці надання медичної допомоги. Друге важливе завдання — це створення якісно нових можливостей розвитку для медичних інформаційних систем, що надають сервіси для кінцевих користувачів електронної системи охорони здоров’я — лікарів та пацієнтів. Попереду багато роботи, і у нас немає права на помилку, зважаючи на важливість і складність змін у медичній системі. Саме тому детальна увага приділяється підбору команди», — говорить гендиректор Д. Мацуй.
Найважливішими напрямками для ДП «Електронне здоров’я» сьогодні залишаються впровадження принципів безпеки, визначення пріоритетів розробки, підтримка поточного плану трансформації системи охорони здоров’я.
Нагадаємо, що на громадське обговорення винесено зміни до порядку укладення декларації з лікарем первинної ланки, які розроблено після зауважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua