Національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї» триває. Сьогодні розповімо, як підписати декларацію про вибір лікаря дитині: які документи потрібні, хто має підписувати, яких лікарів можна вибрати, чи мають дитина і батьки обслуговуватися в одному закладі і чи буде лікар виїжджати на виклики до дитини додому.
Як підписати декларацію дитині
За дітей віком до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків — присутність усієї родини не обов’язкова. Тато чи мама має взяти з собою свої документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон. Якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з вибраним лікарем вона може самостійно.
До якого віку дитину обслуговує педіатр
Педіатр може обслуговувати дітей віком до 18 років. З 18 років потрібно буде підписати декларацію з сімейним лікарем або терапевтом.
Чи мають дитина і батьки обслуговуватися в одному закладі чи в одного сімейного лікаря
І дорослі, і діти можуть вибрати ті заклади і тих лікарів, у яких вони хочуть обслуговуватися. Якщо вам подобається певний педіатр і ви хочете, щоб саме він став лікарем вашої дитини — ви можете підписати декларацію з ним, а для себе знайти сімейного лікаря чи терапевта в будь-якому іншому закладі. Або, якщо вам зручніше, щоб і ви, і діти ходили до одного фахівця в одному закладі — підпишіть декларацію для всіх у одного сімейного лікаря. Чи записуватися всім до одного лікаря в одному закладі, чи до різних у різних закладах — вибір лише за вами.
Чи буде лікар приїжджати на виклики до дитини додому
Так, виклик додому сімейного лікаря, терапевта і педіатра входить до переліку послуг, які надаються на первинній ланці. Тож педіатр чи сімейний лікар, який обслуговує дитину, зможе приїхати, якщо це буде потрібно.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua