Започаткована Урядом реформа системи охорони здоров’я в Україні передбачає зміни не тільки на первинній та вторинній ланках, а й в системі екстреної медицини, яка так само заслуговує на увагу. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради, присвяченої питанням розвитку швидкої медичної та екстреної допомоги.
Коментар Прем’єр-міністра України
«Змінюємо первинну, вторинну, третинну ланки. І тут зміни в екстреній медицині мають бути на передовій з точки зору забезпечення, організації роботи, переоснащення і підготовки фахівців, — сказав Глава Уряду. — Сьогодні нам потрібно актуалізувати проблематику, яка є, визначити, що нам потрібно змінити в системі».
Проблеми екстреної медичної допомоги
Серед проблем, які потребують негайного вирішення, учасники наради назвали підготовку кадрів, забезпечення належного рівня оплати праці, а також комплектацію автомобілів швидкої допомоги. При цьому система екстреної допомоги, як наголосили фахівці, має бути сфокусована на швидкому наданні якісної допомоги. У центрі уваги завжди має бути пацієнт та його потреби, а професійність, повага та дотримання протоколу лікування — головним орієнтиром роботи парамедика.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що екстрена медична допомога в Україні хронічно недофінансована, що призводить до втрати кадрового потенціалу, зношення матеріально-технічної бази і в підсумку — до смерті людей, якій можна було б запобігти.
Міністерство охорони здоров’я України в свою чергу спростувало інформацію про кадровий дефіцит як у службі екстреної медичної допомоги, так і в галузі охорони здоров’я в цілому.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами kmu.gov.ua