11 квітня 2018 р. відбулася урочиста церемонія нагородження премією «Web of Science Award 2018». Міжнародна видавнича компанія «Clarivate Analytics» другий рік поспіль вручає нагороди найуспішнішим українським вченим, науково-освітнім установам, академічним інститутам.
Науковців відзначили за найбільшу кількість наукових робіт, опублікованих у 2008–2017 роках. Серед українських видань премію отримав журнал з найвпливовішими дослідженнями. Установи ж нагороджували за найбільшу кількість високоцитованих статей, за найкращі публікаційні стратегії, за найбільшу кількість наукових праць, опублікованих у співпраці, та за кількістю публікацій загалом.
Коментар заступника міністра освіти і науки
«Оприлюднення наукових результатів у визнаних у світі наукових базах — важливий показник як якості наукового дослідження, так і чинник, що стимулює розвиток науки. Торік ми знайшли кошти на те, щоб забезпечити централізовану передплату до Web of Science і Scopus для понад 100 українських вишів та наукових установ Міністерство освіти і науки України. І ми отримали вражаючі докази того, наскільки це потрібно. У перший місяць через ці підключення було зроблено 22,5 тис. запитів, а через три місяці — понад 100 тисяч. Це свідчить, що українська спільнота справді інтегрується, що ці інформаційні продукти потрібні. Тому зараз нашою метою є отримання національної ліцензії, щоб доступ до баз мали всі провідні виші та наукові установи України — попри їх відомче підпорядкування. Звісно, на це потрібні кошти, і ми зараз працюємо над цим», — зазначив заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, вітаючи переможців. Він додав, що доступ до баз є також важливим, оскільки «це вагомий інструмент для вчених, щоб зрозуміти, що діється у світі, за якими напрямами потрібно проводити дослідження, де шукати для них партнерів».
Коментар заступника міністра охорони здоров’я
Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський також взяв участь у церемонії нагородження та виступив із вітальним словом. «Розвиток науки в країні є визначальним для її подальшого прогресу. Я хочу, щоб діти мріяли бути науковцями, а не шоу-зірками. Тільки тоді зможемо досягнути справжнього успіху», — підкреслив заступник міністра.
Відзнаку «Web of Science Award 2018» було вручено 24 номінантам у 11 номінаціях. Зокрема, українські медики отримали нагороди у номінаціях:
Українські дослідники з найбільшою кількістю наукових робіт, опублікованих у 2008–2017 роках
- Бондаренко Ігор Миколайович, Дніпропетровська державна медична академія.
- Пархоменко Олександр Миколайович, ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска».
- Шпарик Ярослав Васильович, Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр.
- Лісовий Володимир Миколайович, Харківський національний медичний університет.
- Вінниченко Ігор Олександрович, Сумський державний університет.
Українські організації з найкращими публікаційними стратегіями за часткою наукових праць, опубліковані в журналах Q1 у 2008–2017 роках
- Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (53,71%).
Нагадаємо, що триває Всеукраїнський конкурс медичних та біологічних стартапів «Medical & Biological Startup Challenge».
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua, mon.gov.ua