У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляють, що останніми днями у засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація щодо різкого скорочення медичних працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва. Так, розповсюджуються дані, що лише за три місяці 2018 р. звільнилося майже 300 людей.
Спростування інформації
У Міністерстві наголошують, що ця інформація не відповідає дійсності. Згідно зі статистикою, наданою директором Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва Анатолієм Вершигорою, з 1 січня по 1 квітня 2018 р. звільнилися 34 лікаря та 61 фельдшер, у той же час на роботу було прийнято 48 людей (40 фельдшерів та 8 лікарів).
Проблеми екстреної медичної допомоги
МОЗ України розуміє, що у системі надання екстреної медичної допомоги є проблеми, які потребують вирішення. Це ресурсне забезпечення центрів, перегляд тарифного підходу до оплати праці працівників бригад невідкладної допомоги; необхідність підвищення кваліфікації лікарів/фельдшерів екстреної медичної допомоги; створення відділень невідкладних станів та прийняття рішення про кінцеву точку транспортування пацієнта; запровадження міжнародних протоколів; вирішення питання з непрофільними викликами та ін.
Саме тому Міністерство змінює систему надання екстреної медичної допомоги. Це складні, тривалі, але необхідні та невідворотні зміни.
Кадрова ситуація в галузі
Окремо звертається увага на те, що так само не підтверджується фактами інформація про 70 тис. українських лікарів, які, начебто, виїхали за кордон за останні два роки. Ця інформація не має жодного фактичного підтвердження. За останні роки кількість лікарів, які працюють у державних і приватних закладах охорони здоров’я, навіть дещо збільшилася: з 185 945 у 2014 р. до 186 178 у 2017 р. Схожа ситуація спостерігається у медзакладах, підпорядкованих МОЗ України.
Прес-служба «Українського медичного часопису»